UA / RU
Підтримати ZN.ua

У НАТО побоюються саміту Трампа і Путіна

Трамп на зустрічі з Путіним може прийти до низки домовленостей в обхід інтересів НАТО, припускають в Альянсі.

У НАТО побоюються, що президент США Дональд Трамп на зустрічі з президентом РФ Володимиром Путіним може прийти до низки домовленостей в обхід інтересів Північноатлантичного Альянсу. Про це заявив координатор правлячої коаліції ФРН з трансатлантичної співпраці Петер Байєр газеті Funke Mediengruppe, передає Reuters.

"В Альянсі є великі побоювання щодо того, яких угод можуть досягти Трамп і Путін", - сказав Байєр в інтерв'ю.

За його словами, інші члени НАТО не залучалися до планування саміту Трампа і Путіна, який відбудеться 16 липня в Гельсінкі. Аналогічна ситуація сталася і навколо зустрічі президента США з лідером КНДР Кім Чен Ином у Сінгапурі.

"Кім тільки дав обіцянки. Ми не знаємо, чи зупинив він процес збагачення урану. Але Трамп заявив, що саміт був успішним", - зазначив Байєр.

Як повідомляє агентство, Трамп збирається відправитися до Європи у вівторок, 10 липня. Перш ніж зустрітися з Путіним, він проведе зустрічі з союзниками по НАТО в Брюсселі та відвідає Велику Британію.

Нагадаємо, зустріч президента США Дональда Трампа і президента РФ Володимира Путіна відбудеться 16 липня в столиці Фінляндії.

У Кремлі анонсували "дуже серйозну розмову" лідерів обох держав. У Білому домі повідомили про те, що на переговорах Трампа і Путіна обговорюватимуться питання втручання РФ у президентські вибори в США у 2016 році, а також російська агресія в Україні та Сирії.

Відповідаючи на запитання журналістів про ймовірність визнання США окупації Криму Росією, Трамп відповів: "Подивимося". А також поклав відповідальність за анексію півострова на свого попередника Барака Обаму. "Президент Обама допустив це", - сказав він.

Слова Трампа піддали критиці західні журналісти й аналітики. "Якщо визнання США може отримати щось настільки кричуще, як анексія Криму Росією й окупація нею східної України, то чому б Росії не вторгатися в Прибалтику? Чому не захопити всю Грузію? Чому б підтримуваним Росією силам не спробувати те ж саме? Чому б Китаю не вторгнутися на Тайвань?", – поцікавилися експерти.