UA / RU
Підтримати ZN.ua

У НАТО переконані в готовності Росії застосувати силу проти Грузії та Молдови

Генсек НАТО заявив, що всі дії, які робить альянс, носять суто оборонний характер.

Генеральний секретар НАТО Йенс Столтенберг заявив, що Росія готова застосувати силу проти України, а також проти Грузії і Молдови.

"Давайте подивимося, що робить Росія. Міжконтинентальні ракети вписуються в поведінку Москви. Росія готова застосувати силу проти України, проти Грузії і Молдови. Росія все частіше згадує про ядерну зброю як частину своєї оборонної стратегії. Наша відповідь має оборонний характер. Вона пропорційна і відповідає міжнародним договорам. Ми вже підвищили боєздатність наших сил. Ми підсилили військову присутність на східних кордонах альянсу. Ми організуємо свого роду маленькі штаб-квартири в країнах Балтії, Болгарії, Польщі та Румунії. Ми посилили повітряне патрулювання і присутність у східних країнах альянсу у відповідь на поведінку Росії", - зазначив генсек НАТО в інтерв'ю Deutsche Welle.

Столтенберг додав, що всі дії, які робить НАТО, носять суто оборонний характер.

"Все, що ми робимо, це оборона. Ми захищаємо союзників. Агресивно себе поводить саме Росія. Анексія Криму - це агресивна поведінка. Росія продовжує постачати сепаратистам на сході України сучасну зброю, засоби протиповітряної оборони, направляє туди військових - це акт агресії. Ми захищаємо наших союзників, Росія використовує силу для зміни кордонів і дестабілізації України", - уточнив він.

Відповідаючи на питання, чи роблять експерти НАТО прогнози щодо наступних кроків Путіна, Столтенберг відповів: "Намагатися гадати про наміри російських лідерів - складне і небезпечне заняття. Мені здається, треба виходити з їх справ. Вони використовують військову силу для залякування сусідів - України, а також Грузії і Молдови. Вони вже багато років вкладають серйозні кошти в нарощування військової сили. Зараз Москва має краще оснащену і більш підготовлену армію. Крім того, вони проводять несподівані маневри, щоб приховати агресивні дії проти сусідів. Саме так сталася анексія Криму. Ми змушені відповідати на таку поведінку. Тому НАТО проводить зміцнення своєї обороноздатності, безпрецедентне з часів холодної війни".

Читайте також: Греція переконала НАТО в прихильності Альянсу - Столтенберг

Раніше експерти з Center for European Policy Analysis заявили, що збройні сили Росії відпрацьовували сценарій швидкої окупації частини Данії, Швеції, Фінляндії і нападу на одну з країн Балтії. Враховуючи роздробленість Північної Європи, така операція могла б пройти швидко і майже без жертв. Однак роль НАТО і США в системі безпеки Європи залишилася б після цього в минулому.

У середині червня з'явилася інформація, що для стримування ймовірної агресії РФ в Європі США запропонували відправити у кілька країн Балтії і Східної Європи танки, бойові машини піхоти і іншу важку техніку, а також до п'яти тисяч солдатів.

22 червня США оголосили про намір надати для сил швидкого реагування НАТО спецназ, розвіддані і високоякісні військові технології з метою не допустити можливі агресивні дії Росії.

А голова об'єднаного комітету начальників штабів США генерал Мартін Демпсі заявив, що Сполучені Штати у разі загострення ситуації у Східній Європі готові перекинути туди додаткові військові сили, крім тих, які вже там присутні.