Командування НАТО вважає, що президент Росії Володимир Путін порушує одну з найважливіших угод в сфері ядерного роззброєння. Зокрема, Кремль сьогодні не виконує угоду "Про ліквідацію ракет середньої і малої дальності", яку в 1987 році підписали США і СРСР.
Про це пише видання Sueddeutsche Zeitung, нагадуючи, що документ забороняє сторонам мати на озброєнні балістичні ракети наземного базування і крилаті ракети з радіусом дії від 500 до 5,5 тисяч кілометрів.
Видання з посиланням на власні джерела повідомляє, що всі країни НАТО отримали таємний документ зі списком можливих заходів у відповідь на дії Росії. В ньому перелічено 39 сценаріїв дій включно з розширенням ядерних можливостей альянсу, збільшенням станцій стеження і попередження, посиленням морського захисту і збільшенням вильотів стратегічних бомбардувальників B-2 і B-52 у Європі.
Крім того, у альянсі пропонують підвищити боєготовність сил авіації у Європі включно з літаками, здатними нести ядерну зброю. В цей же час, у документі НАТО не рекомендується розривати угоду "Про ліквідацію ракет середньої і малої дальності" і починати виробництво ракет, які вона забороняє. Оскільки такий крок може призвести до посилення "антиамериканських настроїв".
Втім, за даними видання, у Вашингтоні все ж розглядають можливість відновлення виробництва ракет. Це пов'язано частково і з тиском Конгресу на президента Дональда Трампа.
Нагадаємо, що у вівторок у США провели випробування новітньої бомби B61-12. Планується, що B61-12 замінить собою чотири інші модифікації бомби B61 в ядерному арсеналі США. Після серії випробувань першу виробничу одиницю нової модифікації бомби планують створити до 2020 року.