UA / RU
Підтримати ZN.ua

У МЗС України прокоментували ситуацію в Молдові, РНБО провів термінову нараду

Серед іншого, Київ запропонував Кишиневу роль посередника для вирішення спору між обома сторонами конфлікту.

Україна закликає представників молдавської влади "уникати силового протистояння" і застерігає від "сценарію федералізації", який називає "російським", сказано в офіційній заяві Міністерства закордонних справ України з приводу парламентської кризи в Молдові.

Серед іншого, Київ запропонував Кишиневу роль посередника для вирішення спору між Демпартією, яка утримує контроль над урядовими установами, та новообраним урядом на чолі з Майєю Санду.

"Україна зацікавлена у стабільній, демократичній і європейській Молдові, готова надати, у разі необхідності, сприяння у вирішенні існуючих проблем... Важливим для країни і безпеки ситуації в регіоні є недопущення зовнішнього втручання, спрямованого на реалізацію російського сценарію федералізації країни", – заявили в міністерстві, нагадавши також, що в України та Молдови "спільне європейське майбутнє".

Як повідомляє "Європейська правда", питання кризи у Молдові 9 червня обговорили на нараді Ради національної безпеки і оборони України.

"Провів розширену нараду в РНБО щодо розвитку подій в Молдові і потенційного впливу на ситуацію в регіоні. Моніторимо ситуацію", – прокоментував інформацію секретар РНБО Олександр Данилюк.

Нагадаємо, напередодні КС Молдови видав постанову про розпуск парламенту країни. Опівночі 8 червня сплили 90 днів, відведені на формування нового уряду. У той самий день, але після того, як сплили відведені законом строки, депутати створили парламентську коаліцію, до складу якої увійшли проросійська "Партія соціалістів" і проєвропейський політичний блок "ACUM".

На екстреному засіданні парламенту ввечері 8 червня було затверджено склад Кабінету міністрів Молдови, члени уряду склали присягу. Уряд Молдови очолила лідер партії "Дія і солідарність" Майя Санду, спікером парламенту стала лідерка "Партії соціалістів" Зінаїда Гречана.

Також депутати більшістю в 61 голос проголосували за прийняття декларації "Про захоплену державу", в якій йдеться про необхідність звільнення держави від "влади олігархів" і виведення держструктур з-під впливу "Демократичної партії".

Після цього в Кишеневі спалахнули акції протесту, невідомі заблокували будівлі уряду, МВС, Генеральної прокуратури, міністерства фінансів, міністерства сільського господарства, регіонального розвитку та навколишнього середовища, а також низку інших установ. А лідер "Демократичної партії" Володимир Плахотнюк заявив про спробу "соціалістів" і блоку "ACUM" узурпувати владу, пише "Громадське".

Докладніше про результати парламентських виборів у Молдові читайте у статті Артема Філіпенка "Пейзаж після битви" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".