UA / RU
Підтримати ZN.ua

У МЗС РФ викликали посла США. Росіяни висловили претензії через допомогу Штатів Україні у війні

Послу США представники країни-терориста виставили низку претензій.

У МЗС РФ викликали посла Сполучених Штатів Лінн Трейсі, повідомляє російське дипломатичне відомство. Зокрема, дипломатці висловили претензії через підтримку США України у боротьбі проти російської агресії.

«У переданій послу ноті протесту наголошується, що накачування ЗСУ озброєннями, а також передача цілевказівок для завдання ударів по об'єктах російської військової та цивільної інфраструктури наочно доводять неспроможність і брехливість тверджень американської сторони, що США не є стороною конфлікту. Вказано також, що озброєння, що поставляються Києву, як і обслуговуючий персонал, включаючи американських громадян, є законною ціллю», – заявили в МЗС РФ.

Також росіяни заявили послу Трейсі про «контрпродуктивність нинішнього агресивного курсу США на поглиблення конфронтації з Росією в усіх напрямках». При цьому в російському відомстві додали, нібито для деескалації обстановки «Вашингтон повинен зробити кроки, які передбачають виведення американсько-натовських військових та техніки, а також припинення ворожої антиросійської активності».

«З російської сторони було також наголошено, що США мають дати пояснення щодо вибухів на газопроводах «Північний потік – 1» та «Північний потік – 2» і не заважати об'єктивному розслідуванню для встановлення винних. Крім того, під час зустрічі було розглянуто низку питань двостороннього характеру», – додали в МЗС РФ.

Читайте також: Знову зовнішній вплив: у Росії знайшли винних у розгерметизації корабля «Прогрєс»

Нагадаємо, що 21 лютого президент РФ Володимир Путін заявив, що його держава тимчасово припиняє свою участь у договорі про стратегічні наступальні озброєння. СНО – це двосторонній договір між Росією та США про подальше взаємне скорочення арсеналів розгорнутих стратегічних ядерних озброєнь. Договором було передбачено скорочення для кожної із сторін розгорнутих ядерних боєзарядів до 1550 одиниць, міжконтинентальних балістичних ракет (МБР), балістичних ракет підводних човнів (БРПЛ) та важких бомбардувальників (ТБ) – до 700 одиниць.