UA / RU
Підтримати ZN.ua

У МЗС РФ назвали розслідування причин катастрофи малайзійського "Боїнга" в Донбасі "заказухою"

Голова департаменту інформації і друку МЗС РФ назвала трибунал Ради безпеки ООН, що не відбувся, "судилищем".

Голова департаменту інформації і друку МЗС Росії Марія Захарова заявила, що розслідування причин катастрофи малайзійського "Боїнга" в Донбасі є "заказухою".

"Ми вже на другий день після катастрофи почули від США, що вони знають, хто збив літак. Напередодні річниці трагедії посол США в Росії Джон Теффт публічно повторив, що їм це відомо. Якщо є країна, яка все знає, то чому дані про це не публікуються? Чому не подаються докази? Так не буває! Є таке поняття - "заказуха", - сказала Захарова.

Також вона назвала розслідування причин катастрофи "дивною історією з недофактов", а трибунал Ради Безпеки ООН, що не відбувся, - "судилищем".

11 серпня слідча група з Нідерландів отримала фрагменти ракети, випущеної з російської системи протиповітряної оборони "Бук", яка може бути тією самою, яка рік тому збила малайзійський авіалайнер "Боїнг 777", в результаті чого загинули 298 осіб.

29 липня, Росія заблокувала резолюцію Ради безпеки ООН про трибуналі у "Боїнгу", ставши єдиною країною проголосувала проти. Ще три країни (Китай, Венесуела і Ангола)утрималися. Інші держави, які підтримали ідею трибуналу, висловили глибоке розчарування таким рішенням Росії, а деякі країни різко засудили спроби Росії "сховатися" за правом вето.

Втім, таке рішення було передбачуваним, тому постпред України перед цим заявляв, що трибунал по "Боїнгу" буде створено навіть при накладенні вето РФ.

Як писав Володимир Кравченко у статті для DT.UA Росія не уникне трибуналу по MH17, навіть якщо накладе вето в Радбезі ООН. Автор нагадує, що історія різних міжнародних судових інстанцій демонструє: крім класичних трибуналів по колишній Югославії та Руанді були ще і "гібридні" трибунали, створені на основі угод ООН і конкретної держави.

Подібну заяву зробила офіційний представник МЗС України Мар'яна Беца, повідомивши, що країни-ініціатори трибуналу по "Боїнгу" мають "план Б" на випадок провалу.