UA / RU
Підтримати ZN.ua

У МЗС Польщі назвали "неприйнятною" заборону меру Перемишля в'їжджати в Україну - Rzeczpospolita

У Варшаві обіцяють відреагувати, якщо заборона не буде скасована до п'ятниці.

У міністерстві закордонних справ Польщі сумніваються у можливості подальшої співпраці з Україною, якщо Київ не скасує заборону в'їзду на свою територію для мера Перемишля Роберта Хоми.

Як повідомляє Rzeczpospolita, про це сказав заступник міністра закордонних справ Польщі Ян Джєджічак. На засіданні комісії Сейму з питань зв'язків з діаспорами, його запитали, що МЗС збирається робити із п'ятирічною забороною Хомі перетинати український кордон.

Джеджічак відповів, що посол Польщі в Києві Ян Пєкло безпосередньо з'ясовує усі обставини і навіть зустрівся з керівництвом СБУ, яка в грудні і запровадила заборону для мера Перемишля. При цьому, заступник голови МЗС додав, що у його відомстві теж дуже здивовані рішенням української сторони.

"Цей інцидент взагалі не повинен був статися", - сказав він, додавши, що заборона "кодить польсько-українським відносинам".

Польський дипломат додав, що сподівається на скасування рішення без зволікань.

"Дійсно, без з'ясування цієї ситуації, без скасування рішення не уявляємо собі подальшої співпраці", - сказав заступник голови МЗС Польщі.

Джеджічак також додав, що якщо до п'ятниці заборона в'їзду Хомі на українську територію не скасується, то представники польського МЗС не з'являться на 10-му форумі "Польща-Україна" в Жешові, на якому будуть обговорюватися перспективи розвитку двосторонніх відносин. За його словами, це буде перший крок реакції Варшави.

Тим часом, в СБУ пояснили заборону в'їзду в Україну меру Перемишля. За словами керівника апарату голови СБУ Олександра Ткачука, рішення було ухвалено тоді, коли Роберт Хома брав участь в антиукраїнських заходах у Перемишлі. В українській службі вирішили, що чиновник розпалює міжетнічну ворожнечу умисне.

10 грудня в Перемишлі відбувся щорічний марш перемишльських і львівських "орлят" за участю польських правих організацій.

Під час маршу прозвучали гасла "Смерть українцям"" і "Перемишль, Львів - завжди польські". МЗС України звернувся до польської влади із вимогою розслідувати провокації.

Незабаром прокуратура Перемишля висунула звинувачення у розпалюванні ненависті на національному ґрунті 30-річному громадянинові Польщі.