UA / RU
Підтримати ZN.ua

У МЗС ФРН заперечують слова посла України про німецьку лояльність до Москви

В Берліні кажуть, що все якраз навпаки і ніхто з німецьких дипломатів не заграє з російською стороною.

В міністерстві закордонних справ Німеччини відкинули критику посла України Андрія Мельника, який вважає, що на переговорах щодо завершення війни в Донбасі Берлін "надто доброзичливо" ставиться до Москви.

"Не може бути й мови про те, що Берлін якось заграє з Москвою", - заявив речник німецького МЗС Мартін Шеффер, відповідаючи на питання Deutsche Welle.

Мельник також звернув увагу на те, що голова німецької дипломатії Франк-Вальтер Штайнмаєр звинувачує у невиконанні Мінських угод більше Україну, ніж Росію, в той час, як проросійські сили щодня порушують перемир'я, влаштовуючи обстріли. Однак Шеффер відкинув ці зауваження українського посла і назвав висловлювання Штайнмаєра на переговорах у Парижі цілком "тверезими".

"Він тут жодним чином не робив різниці між тими в Москві та тими в Києві, хто до цього моменту, цілком очевидно, не готовий до необхідних політичних кроків, щоб піти на компроміси", - наголосив прес-секретар МЗС Німеччини.

У свою чергу, голова німецько-української міжпарламентської групи Карл-Ґеорґ Вельманн сказав, що розуміє "тривогу українського посла та його емоції".

"Але я не можу підтвердити того факту, що ми заграємо із Росією. Якраз навпаки. Завдяки зусиллям німецького уряду та канцлера конфлікт на Сході України вдалося поки заморозити", - підкреслив німецький політик, нагадавши, що саме канцлер Ангела Меркель вимагає зберегти санкції ЄС проти Кремля до тих пір, доки Мінські угоди не будуть виконані повною мірою.

Читайте також: Мінські угоди стали інструментом Заходу для зв'язування рук Україні – WSJ

Раніше Павло Клімкін заявляв, що для розміщення поліцейської місії ОБСЄ під час виборів на Донбасі необхідний тиск на РФ з боку Німеччині. На його думку, українська поліція не зможе повністю забезпечити безпеку на виборах.

У лютому МЗС України запропонувало провести місцеві вибори на Донбасі після встановлення Україною контролю над кордоном. Нагадаємо, ключовими умовами Мінських угод є припинення вогню і встановлення режиму тиші, повний відвід важких озброєнь із підтвердженням спостережної місії ОБСЄ, відновлення контролю над українсько-російським кордоном.

На думку міністра закордонних справ Німеччини Франка-Вальтера Штайнмаєра, через політичну кризу в Києві й небажання Москви припинити насильство можу відбутися крах Мінських домовленостей, що призведе до появи нового замороженого конфлікту в серці Європи.