У німецькому Мюнхені в п'ятницю відкрилася 50-я щорічна конференція з питань політики безпеки, яка триватиме три дні. Мюнхенську конференцію відкрив її голова, колишній заступник міністра закордонних справ ФРН Вольфганг Ішингер, слідом за ним виступить німецький федеральний президент Йоахім Ґаук.
У програмі конференції зазначається, що в рамках засідання, присвяченого близькосхідного врегулювання, зокрема, очікується виступ міністра юстиції Ізраїлю Ципі Лівні, яка очолює ізраїльську делегацію на переговорах з палестинцями. Слідом за ізраїльським міністром слово має взяти глава палестинської делегації на переговорах з Ізраїлем Саїб Ерекат.
В рамках обговорення ситуації в Сирії з доповідями повинні виступити спецпредставник ООН і ЛАД по Сирії Лахдар Брахімі і глава сирійської Національної коаліції Ахмад Джарба, наголошується в програмі конференції.
В 50-й Мюнхенській конференції візьмуть участь близько 20 глав держав і урядів, більше 50 міністрів закордонних справ і оборони, представники ділових та наукових кіл, правозахисних організацій зі всього світу.
Від України на форум вирушить міністр закордонних справ Леонід Кожара. Також отримали запрошення Віталій Кличко і Петро Порошенко. Останній на Мюнхенському форумі повинен зустрітися з Генсеком ООН Пан Гі Муном.
Кожара і Кличко візьмуть участь у сбсуждении ситуації в Україні, яке відбудеться в суботу, 1 лютого.
Голова політради "Батьківщини" Арсеній Яценюк також має намір брати участь у Мюнхенській конференції і обговорити з світовими політиками ситуацію в Україні.
Держсекретар США Джон Керрі в кулуарах Мюнхенській конференції з безпеки має намір зустрітися з лідерами української опозиції.
Міністри закордонних справ Польщі та Німеччини проведуть "чоловіча" розмова зі своїм російським колегою. Про це розповів глава польського МЗС Радослав Сікорський в ефірі "Польського радіо". Він розповів, що під час Мюнхенської конференції з безпеки відбудеться зустріч так званого Калінінградського трикутника (неофіційні орган переговорів Росії, Німеччини та Польщі), де будуть говорити про Україну.
За його словами, польський прем'єр Дональд Туск зараз проводить зустрічі з провідними європейськими лідерами і намагається виробити єдину позицію по Україні.
А керівник комітету Держдуми Росії у справах СНД, євразійської інтеграції і зв'язків зі співвітчизниками Леонід Слуцький обіцяє вже першого лютого назвати винних у загостренні ситуації в Україні та обговорити перспективи співпраці Києва та Москви.
Всього Мюнхенську конференцію з безпеки відвідають понад 4 сотні гостей з усього світу, серед них: прем'єр-міністр Грузії Іраклій Гарібашвілі, президент Румунії Траян Басеску і політолог Збігнєв Бжезінський.
Головними темами форуму стануть врегулювання конфлікту в Сирії і політичного протистояння в Україні, а також ситуація навколо ядерної програми Ірану.
Мюнхенська конференція з питань політики безпеки проводиться з 1962 року в столиці Баварії Мюнхені. !zn