На традиційний фестиваль пива в Мюнхені - Октоберфест очікують близько шести мільйонів гостей. Фестиваль рік від року стає все популярнішим. Перший фестиваль, що пройшов у 1810 році, проходив насправді в жовтні, звідси і назва, але нинішні всі проходять у вересні. Причина - нестійка і досить холодна баварська погода.
В Мюнхені в суботу, 21 вересня, відкрився сто вісімдесят шостий фестиваль пива Октоберфест. Опівдні за місцевим часом найбільше народне свято в світі відкрили мер міста Дітер Райтер (Dieter Reiter) і прем'єр-міністр Баварії Маркус Зедер (Markus Söder), повідомляє DW.
Дітер Райтер двома ударами вибив пробку з першої бочки. Потім він набрав і передав перший кухоль пива Зедеру, який традиційно піднімають за мирне протягом фестивалю, повідомляє агентство dpa.
Втім, вхід для відвідувачів фестивалю відкрився ще в 9:00 ранку за місцевим часом. Фестиваль триватиме до 6 жовтня. Організатори розраховують, що свято відвідають близько шести мільйонів осіб.
На пиво в порівнянні з попереднім роком вже традиційно зросла ціна. В цьому році вона збільшилася в середньому на 30 євроцентів, і тепер за літрову кружку пива в наметах пивоварень просять від 10,80 до 11,80 євро. Цікаво, скільки пива вип'ють на нинішньому фестивалі? У минулі роки цифра сягала шести і більше мільйонів літрів.
Порядок на фестивалі підтримують близько 600 поліцейських і сотні охоронців приватних фірм. Місце проведення Октоберфесту в цьому році знову огороджено з міркувань безпеки - на входах здійснюють вибірковий контроль, забороняють проносити рюкзаки і великі сумки. Також збільшили кількість відеокамер спостереження.
У 2004-2006 роках археологи виявили дві ями, які були викопані в грунті в археологічному шарі, датованому періодом 5400-4900 років тому. Глибина однієї з ям становила приблизно 3,7 метра, а іншої – 2,5 – 2,7 метра. У кожній ямі була зроблена гончарна піч, також у них були знайдені керамічні черепки судин різної форми: горщиків з широким горлом, амфор і воронок.
На думку дослідників, ями призначалися для пивоваріння. Для перевірки своєї гіпотези вчені провели аналіз осаду, виявленого на черепках. З'ясувалося, що в осаді містився оксалат кальцію, речовина, що утворюється під час ферментації та зберігання пива і є основною речовиною так званого "пивного каменю". Основними компонентами пива в стародавньому Китаї були просо і ячмінь.
Раніше вчені назвали вік найдавнішої сукні у світі. Вік знахідки складає близько п'яти тисяч років