UA / RU
Підтримати ZN.ua

У МВС Німеччини вказали Туреччини на неприпустимість політичної агітації за кордоном

В Берліні незадоволені активністю членів турецького уряду в країнах ЄС.

Міністр внутрішніх справ Німеччини Томас де Мезьєр жорстко розкритикував прагнення Анкари до проведення політичної агітації за межами Туреччини.

Виступаючи в ефірі телеканалу ARD у неділю, 12 березня, міністр заявив, що турецьким агітаторам "не місце в Німеччині" і додав, що він особисто "в політичному плані категорично проти" подібних заходів на території країни, передає Deutsche Welle.

Де Мезьєр нагадав, що турецьке законодавство також забороняє політичну агітацію за кордоном, проте політики намагаються не пов'язувати свої виступи з майбутніми виборами, щоб обійти цю норму.

"Всьому є межа. Межі дозволеного – дуже чіткі і детально прописані в Кримінальному кодексі. Особи, які ганьблять або дискредитують Німеччини або її Основний закон, підлягають судовому переслідуванню", – підкреслив глава МВС.

Читайте також: Габріель назвав "перетинанням червоної межі" порівняння Ердоганом німецьких дій з нацистськими

Напередодні розгорівся дипломатичний скандал між Гаагою і Берліном з одного боку й Анкарою з іншого, пов'язаний з тим, що уряди Нідерландів і Німеччини заборонили членам турецького уряду проводити політичну агітацію серед громадян Туреччини, які проживають на території країн.

Після відмови трьох німецьких міст проводити заходи з передвиборними виступами турецьких міністрів президент Туреччини Реджеп Ердоган заявив, що методи німецьких властей "нічим не відрізняються від нацистських", чим викликав обурення офіційного Берліна.

Поліція Нідерландів зупинила автомобіль міністра у справах сім'ї та соціальної політики Туреччини Фатми Бетюль Сайян Кайі, яка прибула до країни пізно ввечері в суботу, 11 березня.

За годину до інциденту Нідерланди відмовили в посадці літака міністра закордонних справ Туреччини Мевлюта Чавушоглу. Турецький міністр планував виступити у Роттердамі перед турецькою громадою з промовою, присвяченою конституційній реформі в Туреччині.

Детальніше про дії президента Туреччини, спрямовані на зміцнення особистої влади, читайте у матеріалі Володимира Кравченка "Ісламський султанат епохи Ердогана" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".