Влада міста Москви оголосила в середу, що всі працівники, які відіграють суспільну роль, повинні будуть пройти вакцинацію від COVID-19, що є одним з найбільш рішучих кроків, зроблених в світі для примусу співробітників до вакцинації.
В указі перераховано ряд посад - від перукарів, роздрібних торговців і водіїв таксі до касирів в банках, вчителів і артистів, - для яких вакцинація тепер буде обов'язковою. Компаніям в російській столиці дали один місяць на те, щоб не менше 60 відсотків їх співробітників отримали перші дози. Росія пропонує вакцини населенню з минулого року, але до цих пір спостерігалася низька поширеність і зараз спостерігається новий значний сплеск інфекцій, при цьому найбільше постраждає столиця.
«Понад 12 тисяч осіб перебувають у лікарнях у різному ступені тяжкості. По захворюваності ми вже знаходимося на рівні торішнього піку», - написав у середу в особистому блозі мер Москви Сергій Собянін, передає Reuters.
Кремль стурбований повільними темпами вакцинації в Росії. Президент Владімір Путін заявив в суботу, що тільки 18 мільйонів з 144 мільйонів жителів Росії були вакциновані. Москва експортує дози своєї вакцини Sputnik V, хоча їй важко переконати росіян зробити щеплення.
У постанові міста від 15 червня говорилося, що керівники підприємств повинні будуть забезпечити, щоб принаймні 60 відсотків співробітників отримали одну дозу вакцини до 15 липня і другу дозу до 15 серпня, якщо буде потрібно. До 1 липня створений механізм контролю за дотриманням вимог.
У середу в Москві зареєстровано 5782 з 13 397 нових випадків захворювання COVID-19 в Росії. За останні 24 години в столиці від причин, пов'язаних з коронавірусом, загинуло 75 осіб.
Собянін сказав в суботу, що Москва перепрофільовує тисячі лікарняних ліжок для напливу пацієнтів з COVID-19.
Кілька регіонів посилили обмеження на коронавірус у вівторок, оскільки влада повідомила про найбільшу в Росії одноденну кількість випадків зараження з лютого. У минулі вихідні Санкт-Петербург, де проходять матчі фіналу Євро-2020, і Москва заявили, що вводять нові обмеження.
У НАНУ заявили про те, що спалах коронавірусу типу Дельта в Росії може через східні регіони поширитися в Україні, і це станеться раніше, ніж восени.