UA / RU
Підтримати ZN.ua

У Москві стурбовані зближенням Грузії з НАТО

В МЗС РФ дуже стривожені зростанням наступального потенціалу грузинської армії та небажанням грузинської сторони змиритися з захопленням Південної Осетії.

Кремль висловив невдоволення фактом поглиблення співробітництва Грузії з Північноатлантичним Альянсом, нарікаючи на зростання числа грузинсько-натовських військових навчань і посилення наступального потенціалу грузинської армії.

Відповідну заяву зробили в МЗС РФ з нагоди тридцять п'ятого раунду міжнародних женевських переговорів з питань стабільності і безпеки на Кавказі, що відбувся протягом 22-23 березня і включала в себе дипломатів ООН, ЄС, ОБСЄ, США, РФ, Грузії, Абхазії і Південної Осетії.

Читайте також: Грузія не стане нарощувати імпорт газу з Росії

Російська сторона також висловила обурення тим, що грузинські представники включають до порядку денного переговорів проблему обмеження прав етнічних грузинів на окупованих територіях, а крім того – проблему повернення грузинських біженців на свою батьківщину в Абхазії.

Московські дипломати також залишилися невдоволені тим, що Грузія з самого початку окупації своїх територій відмовляється юридично закріплювати за собою зобов'язання незастосування сили для відновлення контролю над ними, наполягаючи на тому, що відокремлені області не є самостійними суб'єктами конфлікту.

Росія, з якою Грузія готова на рівних обговорити перспективу врегулювання ситуації, стороною конфлікту себе не вважає, і підписувати з Грузією договір про незастосування сили відмовляється.

У серпні 2008 року між Росією і Грузією стався збройний конфлікт, який почався з перестрілок на адміністративному кордоні між Південною Осетією і Грузією. За офіційними даними, РФ втратила 74 людини. Південна Осетія заявляла, що втратила 32 військовослужбовців і співробітників МВС. Втрати Грузії склали 154 військовослужбовців та 32 співробітника МВС.

У самопроголошеній "республіці" Південна Осетія стверджували, що під час конфлікту загинуло близько 1600 мирних жителів. У Слідчому комітеті РФ, завів кримінальну справу про геноцид, заявляли, що загинули 162 мирних жителя.

11 лютого, генеральний секретар НАТО Йенс Столтенберг заявив, що Грузія наближається до Північноатлантичного Альянсу, проводячи реформи і роблячи внесок у спільну безпеку.