У столиці РФ Москві 30 листопада закрився Російсько-турецький науковий центр при Всеросійській бібліотеці іноземної літератури, повідомляє Російська служба Бі-бі-сі.
Офіційні причини припинення роботи центру не називаються.
Серед іншого, закрилися курси османського мови – офіційної мови Османської імперії, яка суттєво відрізняється від сучасного турецької, і знання якої необхідно всім дослідникам історії та літератури Туреччини до 20 століття.
Центр не буде більше надавати допомогу магістрантам, аспірантам і докторантам, скасовує всі заплановані конференції та круглі столи. Доступ до бібліотечного центру фонду також закритий.
Зазначимо, останнім часом відзначається істотне охолодження російсько-турецьких відносин після того, як Туреччина 24 листопада збила російський Су-24 на кордоні з Сирією.
28 листопада президент Російської Федерації Володимир Путін підписав указ про запровадження ряду санкцій проти Туреччини.
Перед цим міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив про скасування безвізового режиму з Туреччиною з 1 січня 2016 року, а глава уряду Дмитро Медведєв доручив обмежити торговельні відносини з Туреччиною.
Російський прем'єр додав, що будуть заморожені інвестпроекти, які були укладені з турецькими компаніями. "Ці договори, ці інвестпроекти можуть бути заморожені або просто згорнуті... Також пропоную згорнути переговори з підготовки угоди про преференційний режим для інвестицій з Туреччиною", − заявив Медведєв на засіданні уряду 26 листопада.