UA / RU
Підтримати ZN.ua

У Москві представники невизнаних республік зібралися на відкриття "посольства Сирійського Курдистану"

Представництво "Сирійського Курдистану" відкрилося в Москві в середу, 10 лютого.

На відкриття "посольства" сирійських курдів прибули представники терористичних організацій "ЛНР" і "ДНР", а також і невизнаних республік Абхазія і Південна Осетія, про це повідомляє DT.UA.

Російські ЗМІ повідомили, що відкриття цього "посольства" спецпредставник Курдистану в країнах Європи і США Сенам Мухаммед назвала історичним. Вона також пояснила, що представництво буде працювати на правах НУО (неурядової організації). Згідно з повідомленнями, мета представництва – "відстоювати інтереси курдів, які проживають як в Росії, так і в Сирії, а також сприяти вирішенню сирійської кризи".

ЗМІ також повідомляли, що в МЗС РФ послідовно виступали за участь курдів у межсірійских переговорах, проти чого виступає Туреччина. У теж час, Москва наполягає на тому, що курди нібито мають повне право і повинні брати участь у переговорному процесі та прийнятті тих рішень, які пов'язані із визначенням майбутнього розвитку Сирії.

У листопаді 2013 року курдські угруповання оголосили про формування автономного перехідного уряду, після того, як вони відвоювали ряд територій у бойовиків "Ісламської держави". Під управлінням сирійських курдів, які прагнуть до федералізації, знаходяться три провінції на півночі країни: Аль-Хассака, Кобане і Афрін.

Читайте також: Туреччина знищила понад 200 бойовиків Робітничої партії Курдистану – ЗМІ

Раніше повідомлялося, що в Туреччині значно зросла кількість терактів, в результаті яких десятками гинуть турецькі силовики і армійці. Події відбуваються переважно на південному сході країни, де проживає найбільша кількість курдів, серед яких є ті, хто симпатизує екстремістському угрупованню "Робоча партія Курдистану", що визнано в Туреччині терористичним. Так, напередодні повідомлялося про вбивство ще 15 турецьких силовиків.

Як відомо, влада Туреччини наполягає, що буде вести війну проти "будь-якого" виду тероризму, не тільки проти ІДІЛ. Зокрема, паралельно з початком авіаударів по ІДІЛ після нападу на кордоні, Туреччина почала бомбити позиції курдів, що завершило перемир'я між сторонами.

Туреччини Тайіп Ердоган заявив, що поки не бачить можливості мирного врегулювання конфлікту з курдами.

Після масштабного теракту, який забрав життя 32 людей, а також сплеску заворушень і вбивства поліцейських в країні, Туреччина почала масштабну АТО, в рамках якої були затримані близько 2000. Затримують підозрюваних як у зв'язках з ІДІЛ, так і курдів, які можуть бути пов'язані з незаконною в країні Робочою партією Курдистану. Анкара стверджує, що від авіаударів вже загинули 800 бойовиків РПК.

РПК прагне до створення курдської автономії з середини 80-х років, час від часу між Туреччиною і курдами ведуться бойові дії, а потім оголошуються перемир'я.