У Москві міська влада опечатала офіс міжнародної правозахисної організації Amnesty International, відключивши на об'єкті сигналізацію та замінивши замки.
Як повідомляється на сайті організації, офіс не отримував жодних повідомлень, а приміщення опечатали у відсутність у співробітників.
Наголошується, що на дверях офісу наклеєно повідомлення з печаткою Департаменту міського майна, на якому написано, що об'єкт є власністю суб'єкта РФ", і розкривати приміщення без представників влади – заборонено.
"Крім цього, в офісі замінили замки і відключили сигналізацію, а через замкову щілину видно "певні дроти". По телефонах, вказаних на печатці, ніхто не відповідає. В Amnesty International не знають, з чим це може бути пов'язано. Організація 20 років справно оплачує оренду приміщення", – резюмується в повідомленні.
Як зазначив співробітник московського офісу Amnesty в Москві Іван Кондратенко, на залишеному міською владою повідомленні пропонується звернутися до Департаменту міського майна, щоб вивезти речі, однак зв'язатися з даним відомством виявилося неможливо.
"Всі наші комп'ютери, паперу, особисті речі - все залишилося там, за закритими дверима. Судячи з усього, приходили рано з ранку - акумулятори для комп'ютерів тільки що перестали пищати, електрику відключено. Жодного листа, повідомлення, навіть дзвінка - нічого не було. Amnesty орендувала тут офіс більше двадцяти років", – підсумував він, додавши, що їх московський офіс – це перше і єдине представництво організації в Росії.
Правозахисники з Amnesty International неодноразово критикували російську владу за грубе порушення прав людини. В лютому міжнародна правозахисна організація у своїй щорічній доповіді за 2015 рік вкотре констатувала серйозне погіршення в РФ ситуації в даній області.
Крім того, в доповіді Amnesty International заявила про причетність проросійських бойовиків до зникнень кримських татар. У 2015 році публічні заходи кримських татар постійно забороняли; ЗМІ, які працювали на кримсько-татарською мовою, були змушені закритися; у лідерів регулярно проходили обшуки в будинках, проти них порушували кримінальні справи, і їх поміщали під варту за політично-вмотивованими звинуваченнями.
20 жовтня Amnesty International закликала Генеральну асамблею ООН втрутитися в ситуацію в Сирії і зробити все можливе, щоб зупинити цілеспрямовані авіаудари сирійської авіації та ВКС РФ по цивільному населенню Алеппо.