UA / RU
Підтримати ZN.ua

У Москві обурилися, що крім США, "голослівні звинувачення" тепер звучать і з Берліна

Російська сторона шкодує, що тепер не тільки "далекий Вашингтон", але і "вельми шановані в Росії німецькі дипломати дозволяють собі "обурливі" висловлювання на адресу Москви.

МЗС РФ обурений закликами німецького дипломата, представника ОБСЄ в Україні Вольфганга Ішингера активізувати антитерорристическую операцію на південно-сході країни, йдеться в повідомленні російського зовнішньополітичного відомства в суботу, 31 травня.

"Здивовані останніми висловлюваннями щодо українського питання вельми шанованого в Росії німецького дипломата Вольфганга Ішингера", - йдеться в заяві МЗС.

"Відверте здивування викликали транслированные через німецьку пресу погляди В.Ишингера про якийсь "міжнародному супроводі" російсько-українського діалогу, голослівні звинувачення на нашу адресу про "недостатній контроль кордону". А заклики до "активізації антитерористичної операції" на Південно-Сході просто обурливі", - йдеться в повідомленні.

"Такий набір тез ми чули неодноразово, але переважно з Києва та далекого Вашингтона", - заявили в МЗС Росії.

У міністерстві також заявили, що не хочуть, щоб місія ОБСЄ їхала зі східних областей України. Замість цього в МИДР РФ фактично радять міжнародним спостерігачам "енергійніше налагоджувати контакти з сепаратистами і бешкетують у регіоні бойовиками - оскільки саме вони "дійсно контролюють ситуацію "на місцях".

"загалом розраховуємо на обачність і вивіреність у висловлюваннях всіх причетних", - наостанок заявили в російському МЗС.

Нагадаємо, що Вольфганг Ішингер, авторитетний німецький дипломат, до 2009 рік працював послом Німеччини в США і Великобританії, а нині є головою Мюнхенській конференції з безпеки, що був на початку травня призначений представником від ОБСЄ в Україні до закінчення терміну мандата 25 травня. Його головним завданням була організація серії круглих столів в рамках національного діалогу. Переговори в такому форматі передбачалися "дорожньою картою" у врегулюванні української кризи, представленої Буркхальтером. Всього за участю Ішингера пройшло три круглих столи - у Києві, Харкові та Миколаєві. !zn

Читайте також:

ОБСЄ може перервати місію в Україні у разі загрози безпеки спостерігачів

В "дорожній карті" ОБСЄ з врегулювання ситуації в Україні немає рекомендацій припинити АТО

РНБО хоче законом заборонити російську пропаганду в Україні