Неформальна соціально-політична сила "Гідність і правда" зібрала в Кишиневі і Оргієві великі антиурядові мітинги з вимогою притягнути до відповідальності винних у розкраданні мільярда євро з молдавських банків, відсторонення олігархів від влади, а також відставки уряду, перевиборів президента і парламенту за імітації реформ.
Як повідомляє молдавське видання Newsmaker, на головній площі в Кишиневі зібралися близько 50 тисяч людей з прапорами Молдови і Румунії. "Гідність і правда" позиціонує себе як проєвропейська соціально-політична сила, проте опозиційна до чинного проєвропейського уряду.
За словами лідерів платформи, якщо влада не піде на контакт, то буде створена контактна група, яка займатиметься обговоренням з владою вимог протестувальників з метою їх виконання.
Частина протестувальників провела переговори з представником уряду у будівлі Кабміну.
У той же час, повідомляється про бійках біля будівлі Генпрокуратури Молдови.
Мітинг охороняють сотні поліцейських.
Дана політична сила влаштовує вже четвертий великий мітинг з весни 2015 року. У разі відмови влади виконувати їх вимоги вони не виключають, що оголосять безстрокову акцію протесту.
До речі, молдавські ЗМІ вже повідомляють, що частина протестуючих вже оголосила протест безстроковим. Також повідомляється, що до проєвропейських активістів долучилася ліва організація, що складається з вихідців з комуністичної партії Молдови, і почала розбивати намети в центрі Кишинева.
При цьому представники уряду вже пообіцяли зустріч протестувальників з прем'єр-міністром Молдови.
Як повідомляється, частина протестувальників вже зустрілася з прем'єром, на що він вибачився за нинішню економічну ситуацію в країні і пообіцяв розглянути вимоги мітингувальників.
У липні 2015 року в Молдові сформували новий проєвропейський уряд. Новим прем'єр-міністром став Валеріу Стрілець. Він пообіцяв боротися з корупцією, підтвердив, що Молдова залишається приверженна шляху євроінтеграції.
Прем'єр-міністр Молдови Кирилл Габурич заявив про свою відставку 12 червня. Своє рішення проєвропейський прем'єр аргументував розчарованістю в політичній системі країни, а також тиском на ЗМІ. 16 червня слідом за ним подав у відставку весь уряд Молдови.
Розпад коаліції стався на тлі місцевих виборів у Молдові, де проросійські кандидати показали високі результати, а також корупційного скандалу, після якого Світовий банк тимчасово відмовився виділяти Молдові гроші. Також призупинив надання грошей Молдові ЄС - до формування Кабміну.