Конституційний суд Молдови підтвердив підсумки республіканського консультативного референдуму, який відбувся 24 лютого. Рішення було прийнято в четвер в результаті розгляду запиту Центральної виборчої комісії, поданого 4 березня.
"Це рішення є остаточним, не підлягає оскарженню, набуває чинності з дня його прийняття та публікується в Офіційній газеті Республіки Молдова", - сказав Міхай Поалелунгі, голова Конституційного суду, передає Republica.
На референдум винесли два питання: чи хочуть громадяни скорочення кількості депутатів парламенту з 101-го до 61-го, і про право виборців відкликати депутатів у разі неналежного виконання ними своїх обов'язків.
Перший питання підтримали 744 529 осіб, проти висловилися 266 188.
Друге питання підтримали 808 266 виборців, проти - 202 497.
Разом з референдумом у Молдові відбулися парламентські вибори 24 лютого стали десятими з моменту проголошення незалежності Молдови. 101 депутата обирали за новою змішаною системою, яка була введена в 2017 році. Для проходження до парламенту партіям необхідно набрати мінімум 6% голосів, виборчим блокам - 8%.
У день голосування голова парламенту Адріан Канду звинуватив Росію у втручанні у вибори.
Проросійськи налаштований президент Молдови Ігор Додон регулярно конфліктує з проєвропейським урядом Канду в питаннях зовнішньої і внутрішньої політики - його вже п'ять разів тимчасово усували від посади.
Детальніше про результати парламентських виборах і подальшу політичну розстановку в Молдові читайте у статті Артема Филипенка "Пейзаж після битви" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".