Зміна уряду в Молдові призвела і до нагальної втечі з країни тих, хто ще вчора були у владі. Країну покинув і олігарх Владислав Плахотнюк – це найвідоміший місцевий олігарх і глава Демократичної партії. На його майно накладено арешт.
В Молдові в рамках розслідування справи про крадіжку мільярда наклали арешт на будівлі, зареєстровані на компанію Finpar Invest, підконтрольну колишньому лідеру Демпартії Володимиру Плахотнюку.
Про це повідомляє "Європейська правда" з посиланням на Newsmaker.
Серед арештованого майна - готель Nobil і приміщення телеканалів Prime, Publika, Canal 2 і Canal 3.
В Національному центрі по боротьбі з корупцією уточнили, що арешт накладено у зв'язку з розслідуванням виведення коштів з банківської системи Молдови.
Нагадаємо, Плахотнюк залишив Молдову після нещодавньої зміни влади і зараз перебуває за кордоном.
У 2015 році в Молдові стало відомо, що з трьох банків - Banca de Economii, Banca Sociala і Unibank, які контролювали майже половину ринку банківських послуг було виведено за кордон близько мільярда доларів. Банки були ліквідовані, а кошти вкладників і економічних агентів були повернуті за рахунок активів держави. Розслідуванням ситуації за рішенням Національного банку Молдови в 2015 році зайнялася міжнародна компанія Kroll і Steptoe & Johnson LLP. Перша доповідь була представленна громадськості, а друга доповідь була засекречена і зберігається в Генеральній прокуратурі.
Парламент Молдови створив спеціальну комісію з розслідування всіх обставин крадіжки коштів з молдавської банківської системи.
Нагадаємо, 8 червня Конституційний суд Молдови видав постанову про розпуск парламенту країни, нібито через те, що депутати не сформували уряд протягом 90 днів після виборів. У той же день депутати створили парламентську коаліцію, до складу якої увійшли проросійська "Партія соціалістів" і проєвропейський політичний блок ACUM.
На екстреному засіданні парламенту ввечері 8 червня було затверджено склад Кабінету міністрів Молдови, члени уряду склали присягу. Уряд Молдови очолила лідер партії "Дія і солідарність" Майя Санду, спікером парламенту стала лідерка "Партії соціалістів" Зінаїда Гречана.
Також депутати більшістю в 61 голос проголосували за прийняття декларації "Про захоплену державу", в якій йдеться про необхідність звільнення держави від "влади олігархів" і виведення держструктур з-під впливу "Демократичної партії".
Після цього в Кишеневі спалахнули акції протесту, невідомі заблокували будівлі уряду, МВС, Генеральної прокуратури, міністерства фінансів, міністерства сільського господарства, регіонального розвитку та навколишнього середовища, а також низку інших установ. А лідер "Демократичної партії" Володимир Плахотнюк заявив про спробу "соціалістів" і блоку ACUM. А Конституційний суд Молдови знову відсторонив від посади президента Ігоря Додона за нероспуск парламенту.
14 червня уряд від Демократичної партії прем'єр-міністра Павла Філіпа подав у відставку і визнав новий уряд Майї Санду.
Детальніше про ситуацію в Молдові читайте у статті Артема Філіпенка "Єдність і боротьба протилежностей" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".