UA / RU
Підтримати ZN.ua

У Мінську назвали "небилицями" слова Клімкіна про небезпеку перебування українців у Білорусі

Раніше Клімкін також заявив, що на території Білорусі діють російські владні структури.

В білоруському Міністерстві закордонних справ назвали небилицею заяву глави українського МЗС Павла Клімкіна про те, що перебування українців у Білорусі є потенційно небезпечним. При цьому український уряд мислить виключно військовими категоріями, заявив прес-секретар зовнішньополітичного відомства Білорусі Анатолій Глаз під час брифінгу.

"Немає сенсу коментувати цю, м'яко кажучи, небилицю. Давайте запитаємо у 160 тис. українських біженців, які прибули в нашу країну, де їм безпечніше жити. Або у 1,5 млн українських громадян, які відвідали Білорусь", - заявив Очей.

На думку МЗС, представники українського Міністерства закордонних справ мислять виключно військовими категоріями.

"Складається враження, що наші українські колеги перебудувалися на мислення виключно військовими категоріями, в тому числі і щодо свого найближчого сусіда - Республіки Білорусь", - сказав Глаз.

Він додав, що "буквально вчора у Відні вони намалювали страшилки про якісь танкові армадаи, що нападають на Україну з території Білорусі". При цьому Глаз нагадав слова президента Олександра Лукашенка про те, що "звідси їх можуть окупувати тільки армади білоруських тракторів і комбайнів".

У свою чергу посол України в Білорусі Ігор Кизим назвав висловлювання Клімкіна "м'яким дипломатичним виразом". Він також закликав "не висмикувати" слова українського міністра з загального контексту хороших українсько-білоруських відносин.

"По-моєму, він сказав, що потенційно небезпечно перебувати на території Білорусі. Це м'яке дипломатичний вираз. Але, в той же час, він сказав, що стосується політичних, економічних, культурних відносин, у нас все прекрасно. Тому тут не треба висмикувати з контексту", - зазначив Кизим.

На думку українського посла, "імовірно, він мав на увазі, напевно, випадки з затриманнями Шаройко і Гриба на території Білорусі і в цьому зв'язку потенційну небезпеку".

Як повідомлялося раніше, Павло Клімкін заявив, що перебування українських громадян на території Білорусі є потенційно небезпечним для них. Клімкін зазначив, що в Білорусі велика російська присутність, зокрема, у сфері безпеки. Однак, дипломат підкреслив, що "у двосторонніх відносинах, політичних і економічних, у нас немає великих проблем".

Нагадаємо, 17 листопада 2017 року стало відомо про те, що 25 жовтня в Мінську був затриманий власний кореспондент "Українського радіо" Павло Шаройко.

Офіційний представник Комітету держбезпеки Білорусі Дмитро Побяржин 20 листопада повідомив про те, що КДБ затримав Шаройка за обвинуваченням у "створенні в республіці агентурної мережі". За його словами, журналіст визнав, що є кадровим співробітником розвідки України, а координацію його розвідувальної діяльності нібито здійснював радник посольства України в Білорусі Ігор Скворцов, у зв'язку з чим він був оголошений персоною нон грата.

Також 23 травня стало відомо, що Верховний суд Білорусі виніс вирок українському журналісту Павлу Шаройку, якого звинувачували у шпигунстві, і присудив журналісту більше восьми років позбавлення волі.

19-річний громадянин України Павло Гриб зник на території Білорусі 24 серпня 2017 року. Він поїхав в Гомель для зустрічі з росіянкою, з якою познайомився в соцмережах. Про зникнення сина заявив відставний офіцер Державної прикордонної служби України, військовий капелан Ігор Гриб.

За невстановлених обставин Гриба вивезли на територію Росії, де відправили в СІЗО Краснодара за звинуваченням у нібито організації теракту в школі в Сочі. Суд заарештував його на два місяці, пізніше термін утримання під вартою неодноразово продовжувався.

Незважаючи на численні звернення Києва, російська влада не пускає українських лікарів до Гриба. Хлопець має інвалідність і змушений постійно приймати підтримуючі препарати.