UA / RU
Підтримати ZN.ua

У Мінську на велосипедистів нацькували ОМОН і внутрішні війська

Одного з велосипедистів збили міліцейською автівкою, і його забрала швидка.

Пізно ввечері 7 серпня в Мінську силовики провели облаву на велосипедистів. Усіх, хто скористався цим видом транспорту, визнали учасниками акції протесту проти президента Олександра Лукашенка, передає «Радио Свобода».

Очевидці знімали на відео, як велосипедистів жорстко затримують співробітники ОМОНу і кидають їх в автозаки. Також у кадр потрапили солдати внутрішніх військ, що гналися за колоною велосипедистів по проспекту Незалежності.

Одного з затриманих біля Академії наук ОМОНівці передали лікарям швидкої допомоги. За попередньою інформацією, чоловік отримав травми, коли його навмисно збили міліцейським автомобілем.

Відзначимо, що велопробіги в Білорусі в умовах заборони масових зібрань стали одним із способів висловити протест проти режиму Лукашенка. Увечері в п'ятницю користувачі соцмереж домовилися провести велопробіг солідарності.

Читайте також: У Мінську затримали українських журналістів

Вибори президент Білорусі заплановано на 9 серпня. Олександр Лукашенко, який керує країною з 1994 року, збирається вшосте балотуватися на пост президента.

Збір підписів для висунення своїх кандидатур оголосили колишній керівник "Белгазпромбанка" Віктор Бабарико, екскерівник Парку високих технологій Валерій Цепкало, колишній депутат парламенту Ганна Канопацька, співголова громадського об'єднання "Говори правду" Андрій Дмитрієв і дружина блогера Сергія Тихановского Світлана. Сам Тихановский не зміг зареєструвати ініціативну групу, так як його заарештували.

Бабарико протягом 20 років керував "Белгазпромбанком", акціонерами якого є російські "Газпромбанк" і "Газпром". Він залишив цю посаду а травні 2020 року, коли вирішив балотуватися на пост президента Білорусі.

18 червня Бабарику і його сина затримали у справі "Белгазпромбанка". Їм інкримінують несплату податків та відмивання тіньових доходів.

14 липня ЦВК Білорусі зареєструвала п'ять кандидатів. Пакети документів Бабарика та Цепкала приймати відмовилися, і він, побоюючись арешту, виїхав до Росії, а потім в Україні.

Штаби Бабарики й Цепкала підтримали Тіхановську, і вона стала кандидатом від об'єднаної опозиції.

Детальніше про те, як проходить президентська кампанія в Білорусі, читайте в статті Андрія Паливоди "Некомфортні вибори" у ZN.UA.