UA / RU
Підтримати ZN.ua

У Мінфіні США виключили послаблення санкцій проти РФ для співпраці з американськими компаніями

Тіллерсон самоусунувся від прийняття рішення американського уряду щодо Exxon Mobil.

Вашингтон не зніматиме санкційні обмеження для компаній, які прагнуть до ділових відносинам з Росією, заявив міністр фінансів США Стівен Мнучин у п'ятницю, 21 квітня, передає "Голос Америки".

"Проконсультувавшись із президентом Дональдом Трампом, Міністерство фінансів не робитиме винятків для американських компаній, включаючи Exxon Mobil, які б дозволили буріння, заборонену діючими санкціями", – підкреслив керівник Мінфіну.

Журналіст агентства Associated Press Джош Ледерман, у свою чергу, заявив, що держсекретар Рекс Тіллерсон самоусунувся від участі у прийнятті будь-яких рішень уряду щодо компанії Exxon Mobil, в якій він працював до приходу в політику.

Читайте також: Тіллерсон не обговорював з Лавровим зняття санкцій з Росії

Раніше авторитетне видання The Wall Street Journal повідомило, що компанія Exxon Mobil просить Департамент юстиції США зробити для неї виняток і дозволити відновити спільні з "Роснефтью" бурові роботи, незважаючи на санкційні заборони.

Американські санкції проти Росії заморозили великі проекти, про які Exxon Mobil під керівництвом Рекса Тіллерсона домовилася з "Роснефтью" ще у 2012 році. Йдеться про спільну розробку родовищ нафти в Арктиці, буріння з застосуванням сучасних технологій в Сибіру, а також про спільні пошукові роботи в Чорному морі.

У 2014 році уряд США вже робив для ExxonMobil виключення з режиму санкцій, дозволивши їй завершити бурові роботи в російській Арктиці. Тоді Тіллерсон та інші керівники компанії переконали Вашингтон, що небезпечно залишити роботи незавершеними. Департамент юстиції дав згоду. Але в жовтні, коли буріння було завершено, Exxon Mobil припинила участь у спільному з Росією проекті.

ExxonMobil домагається поступок від Департаменту юстиції США, аргументуючи це тим, що санкції ЄС проти Росії не забороняють її конкурентам працювати з РФ. Тому американська компанія боїться, що норвезька Statoil й італійська Eni просто витіснять її з Чорноморського регіону.