Особи, які перебувають у місцях позбавлення волі, будуть внесені в спеціальну базу, яка дозволить бачити ризики та позитивні зрушення в долі кожного засудженого.
Міністерство юстиції розробляє спеціальне програмне забезпечення для електронного обліку осіб, які перебувають у пенітенціарних установах, і прогнозування ризиків, пов'язаних з ними, повідомляє Укрінформ.
Про це на презентації "To do list" Міністерства юстиції заявив глава відомства Денис Малюська.
"У нас немає жодних достовірних даних про кількість ув'язнених у пенітенціарних установах України. Ми приблизно розуміємо, що це більше 50 тисяч - можливо 55, можливо 53, плюс-мінус кілька тисяч. Ми не можемо це адмініструвати, ми не розуміємо, що відбувається з людьми по всіх установах, у нас немає обліку. За ці кілька місяців ми запустили розробку спеціального програмного забезпечення, на якому буде працювати кожна пенітенціарна установа, де будуть обліковуватися особи, які там перебувають", - розповів міністр.
Він додав, що це програмне забезпечення дасть змогу не тільки обліковувати ув'язнених осіб, а й мати інформацію про всі ризики, пов'язані з ними.
У цьому контексті Малюська наголосив, що однією з цілей Мін'юсту є зменшення кількості рецидивів.
На його переконання, після запуску електронного обліку ув'язнених можна буде "хоча б приблизно уявляти, що відбувається в пенітенціарних установах, хто де перебуває, хто куди переміщується - і що з такою особою відбуватиметься далі".
Міністр юстиції України Денис Малюська анонсував масове закриття в'язниць і скорочення чисельності персоналу, там де вони не заповнені засудженими.
Керівник Мін'юсту заявив про намір спробувати дати можливість працювати приватним СІЗО.