UA / RU
Підтримати ZN.ua

У Мережі з'явилося відео падіння метеорита в озеро Байкал

Небесне тіло вирвалося з Головного поясу астероїдів під впливом гравітації Юпітера.

© NASA
© sustainabilityrussia.ru
Середня глибина озер Землі становить 42 метри

27 жовтня у Мережі з'явилося відео падіння метеорита в озеро Байкал.

22 жовтня 2015 року о 20:29:29 за місцевим часом поблизу озера Байкал спостерігався яскравий болід, повідомляється в звіті співробітника Астрономічної обсерваторії Іркутського державного університету (ІГУ) Кирила Іванова на сайті планетарію Іркутська. Болід зафіксували дві автоматичні спостережні станції обсерваторії ІГУ, що розташовані в Тункінській долині (Бурятія) і здійснюють відеоспостереження метеорів в рамках проекту SkyLine.

Небесне тіло вагою 1 кг і розміром 10 см з яскравістю мінус 4,5 m (яскравіше Венери) місцеві жителі помітили на висоті 67,2 км. В точці виявлення під час "заземлення" швидкість метеорита не перевищувала 13 км/с, а до кінця спостережуваного відрізка, зважаючи значного опору повітря, знизилася до 10 км/с. Болід зник з поля зору на відстані 62,1 км від земної поверхні.

"Згідно з виконаними розрахунками, об'єкт повинен повністю втратити горизонтальну швидкість через 37 секунд після виявлення у пункті "Бадари", і вільно впасти на відстані 238 км від точки, де його вперше зафіксувала одна з камер. Таким чином, передбачуване місце падіння розташоване в акваторії озера Байкал, на відстані близько кілометра від берега, в 17 км від селища Велике Голоустне", - повідомляється на сайті планетарію.

Астрономи змогли побудувати орбіту небесного тіла. З'ясувалося, що орбітальний період об'єкта до його зіткнення із Землею дорівнював 2.88 року, перигелій знаходився на відстані 139 млн км від Сонця, а афелій на відстані 450 млн км, що відповідає зовнішньому радіусу Головного поясу астероїдів. Цікавим фактом став збіг орбіти метеорита з віссю нахилу екліптики.

Вчені дійшли висновку, що "метеорит над Тункінською долиною" з'явився під гравітаційним впливом Юпітера. Найбільша планета Сонячної системи виштовхнула небесне тіло з поясу астероїдів.

"Враховуючи афелійну відстань, космічний об'єкт вибився з поясу астероїдів. Небесне тіло потрапило під "поганий" вплив Юпітера і зійшло з "істинного шляху", - пояснюють вчені.

7 вересня в небі над столицею Таїланду пролетів яскравий вогненна куля. Очевидці виклали відео в Мережу, а представники місцевого астрономічного центру віднесли явище до космічного сміття.