UA / RU
Підтримати ZN.ua

У Малі поранили 12 німецьких миротворців під час нападу на місію ООН

Раніше повідомлялося про 15 поранених військовослужбовців.

Міністр оборони Німеччини Аннегрет Крамп-Карренбауер заявила про поранення 12 німецьких миротворців і одного солдата іншої країни під час вибуху бомби, закладеної в автомобіль місії ООН в Малі, пише Associated Press.

За словами Крамп-Карренбауер, троє солдатів отримали серйозні поранення. Стан двох з них оцінюється як стабільний, а третій досі знаходиться на операції, уточнила міністр. Всі постраждалі були доставлені в Гао на вертольоті, після чого їх розподілили в німецьке, французьке та китайське медичні установи, зазначила Крамп-Карренбауер.

Вона вказала, що вночі з Гао вилетить літак, який доставить поранених в Німеччину 26 червня.

У Малі 18 серпня 2020 року відбулося заколот військовослужбовців, що почався на крупній військовій базі в Каті поблизу столиці країни Бамако. Збунтувалися військові заарештували президента країни Кейт і прем'єр-міністра Бубу Сіссе. Слідом за цим Кейта виступив із заявою про відставку.

У травні цього року військові заарештували тимчасового президента Малі Ба Ндау і главу уряду Моктар Уана. До цього перехідний уряд пішов у відставку і Ндау доручив голові кабміну сформувати новий уряд.

Пізніше Конституційний суд Малі призначив полковника Ассімі Гойти тимчасовим президентом країни. Він очолював переворот, в результаті якого Кейта покинув свій пост.

Малі бореться з ісламськими повстанцями з 2012 року, коли екстремісти взяли під свій контроль великі міста на півночі країни. Тільки військова інтервенція 2013 року під чолі з колишньою колоніальною державою Францією витіснила заколотників з цих міст. Франція і ООН продовжують боротьбу з екстремістськими повстанцями, які регулярно здійснюють напади.

Читайте також: «Чим загрожують Україні одкровення Зеленського щодо «вагнерівців»: усе гірше, ніж ми думали»

Стокгольмський інститут досліджень проблем миру (SIPRI) опублікував рейтинг країн за видатками на оборону. Так загальні глобальні військові витрати зросли до $1,98 трильйона за 2020 рік, що на 2,6% більше, ніж в 2019 році. У п'ятірку рейтингу, потрапили Сполучені Штати, Китай, Індія, Росія і Великобританія. Ці 5 країн витрачають 62% від загальних витрат плани на оборону.