UA / RU
Підтримати ZN.ua

У Лондоні провели обшук літака "Аерофлоту" рейсом із Москви

У Росії назвали це черговою провокацією британської влади.

У Лондоні провели огляд літака Airbus А-321 авіакомпанії "Аерофлот", який прибув 30 березня регулярним рейсом із Москви в аеропорт Хітроу, повідомляє BBC, якому факт перевірки підтвердили в офісі компанії.

За інформацією британського міністерства, огляд в п'ятницю ввечері проводила митна служба. Однак про причини обшуку авіалайнера наразі не повідомляється.

У диппредставництві заявили про порушення, вчинені британцями під час огляду.

"Британці намагалися оглянути літак без присутності екіпажу, що категорично забороняється чинними правилами. Після прибуття в аеропорт співробітника посольства і довгих переговорів вдалося відстояти участь командира лайнера в огляді. За підсумками огляду англійці відмовилися надати будь-які письмові документи, у яких була вказана причина цієї акції, її правова основа та результати", - йдеться в заяві російського посольства.

У свою чергу, посольство Росії вже направило ноту протесту в британське Міністерство закордонних справ.

"Наші спроби оперативно зв'язатися з МЗС Великобританії з метою з'ясувати причини некоректних дій британських співробітників не привели до результатів. Посольством направлена нота з вимогою до британської сторони дати роз'яснення, у зв'язку з тим, що сталося", - додали в дипмісії.

"Аерофлот" підтвердив факт огляду лайнера британською поліцією, зазначивши, що жодних обгрунтувань для своїх дій британська сторона не надала. Авіакомпанія заявила, що подібні дії не відповідають світовій практиці. Разом із тим, там додали, що компанія готова до співпраці з представниками британської влади, якщо вони нададуть пояснення.

Представник МЗС Росії Марія Захарова назвала огляд провокацією, яка потрібна була британській владі, щоб "врятувати свою репутацію, капітально підірвану у зв'язку зі справою Скрипаля".

Якщо, як припускає російський МЗС, огляд літака з Росії пов'язаний зі слідством у справі про отруєння екс-полковника ГРУ Сергія Скрипаля та його дочки Юлії, то можливо, що британські слідчі шукають сліди нервово-паралітичної речовини в салоні та багажному відділенні літака, відпрацьовуючи версію про те, що цим бортом до Великобританії міг прибути отруйник з речовиною, або що після замаху він на цьому літаку вилетів до Росії.

У вівторок, 27 березня, міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров назвав масову висилку російських дипломатів "хамством" і пригрозив відповіддю. Він вважає це результатом колосального тиску і шантажу, який є головним інструментом Вашингтона на міжнародній арені.

У Державному департаменті США прокоментували заяву міністра закордонних справ Росії Сергія Лаврова про шантаж з боку Сполучених Штатів щодо інших країн з метою змусити їх вислати російських дипломатів, назвавши його "сміховинним".

Нагадаємо, до рішення Великобританії, яка спочатку оголосила про вислання російських дипломатів зі своєї території, приєдналися близько трьох десятків країн. Таким чином, наразі висилка торкнеться більше 150 російських дипломатів.