UA / RU
Підтримати ZN.ua

У Лондоні більше тисячі людей вийшли на протест проти Brexit

Акція протесту відбулася всупереч тому, що спочатку організатори оголосили про його скасування.

Більше тисячі людей (за іншими даними - кілька тисяч) зібралися у вівторок, 28 червня, на Трафальгарській площі Лондона на мітинг, спрямований проти Brexit - виходу Великобританії зі складу Євросоюзу.

Акція відбулася незважаючи на те, що раніше організатори повідомили, що вона буде скасована через неможливість гарантувати безпеку її учасникам. Мітинг проходив під девізом "Залишитися разом" (Stand together).

Лідер партії "Ліберальні демократи" Тім Фаррон, який також прийшов на Трафальгарську площу, виголосив перед присутніми промову.

Один із демонстрантів тримав у руках плакат, на якому було написано: "Годі говорити нам, що пора йти додому. Ми вдома". Також деякі учасники несли в руках транспаранти з нецензурними висловлюваннями проти Партії незалежності Об'єднаного Королівства (UKIP), яка й ініціювала референдум про Brexit.

Після заходу на Трафальгарській площі деякі з присутніх пройшли в бік Вестмінстерського палацу. Там вони скандували гасла, серед яких були "Проголосуйте проти" і "Борис ніколи, ЄС назавжди" (мова йде про колишнього мера Лондона Бориса Джонсона, одному з найбільш ярих прихильників Brexit).

Читайте також: Меркель заявила про незворотність процесу Brexit

Раніше мер Лондона Садок Хан, виступаючи у вівторок перед бізнесменами, зажадав від властей країни більшої автономії для британської столиці. Мер британської столиці нагадав, що жителі Лондона більшістю проголосували за збереження членства Великобританії в ЄС, тому Лондон повинен мати право голосу на переговорах про вихід країни з ЄС.

Нагадаємо, прихильники так званого Brexit перемогли у Великобританії за результатами референдуму про збереження членства країни в Євросоюзі. За вихід з ЄС проголосували 51,9% (17 410 742 громадян), тоді як за збереження членства 48,1%. (16 141 241 громадян).

Після появи попередніх результатів британський фунт впав до мінімуму за 30 років. Падіння британської валюти виявилося серйознішим, ніж під час кризи 2008 року.

Більше про Brexit, його причини і можливі наслідки для України читайте на DT.UA у спецпроекті"Brexit. Піти не попрощавшись".