UA / RU
Підтримати ZN.ua

У Лаврова відреагували на вимогу Трампа до військових Венесуели перейти на бік опозиції

При цьому американський президент озвучив низку загроз як на адресу армійського керівництва Венесуели, так і звичайних військовослужбовців.

Речник Міністерства закордонних справ Росії Марія Захарова назвала "шантажем" заяву президента США Дональда Трампа, який вимагав від військових Венесуели перейти на бік опозиції і підтримати самопроголошеного президента Хуана Гуайдо "або втратити все".

При цьому американський президент озвучив низку загроз як на адресу армійського керівництва Венесуели, так і звичайних військовослужбовців.

"Шантаж як спосіб повернення демократії венесуельському народу", - написала Захарова в Facebook.

Нагадаємо, раніше стало відомо, що лідер опозиціонерів вів таємні переговори з представниками армії та сил безпеки Венесуели; Гуайдо пропонував їм підтримати його в обмін на амністію після перемоги сил опозиції.

24 січня міністр оборони Венесуели Володимир Падріні Лопес заявив про невизнання збройними силами країни спікера опозиційного президенту Ніколасу Мадуро парламенту Хуана Гуайдо президентом.

29 січня президент Венесуели Ніколас Мадуро заявив, що до травня 2019 року у Венесуелі планується створити не менше 50 тисяч підрозділів так званої "народної оборони" - проурядових збройних загонів. До служби у них, за його словами, привернуть більше двох мільйонів його прихильників серед цивільних.

2 лютого один з генералів ВПС Венесуели заявив про підтримку "тимчасового президента" Хуана Гуайдо. Високопосадовий військовий заявив також, що 90% армії країни не підтримують Мадуро. Мадуріанські сили негайно оголосили генерала зрадником.

23 січня у Венесуелі з новою силою спалахнули масові акції протесту проти режиму Ніколаса Мадуро. За два тижні до цього відбулася інавгурація Мадуро на черговий президентський термін. На багатотісячному мітингу в Каракасі голова Національної Асамблеї Хуан Гуайдо склав присягу тимчасового президента Венесуели. США визнали його легітимним главою держави. Майже 50 країн послідували рішенню Сполучених Штатів.

Детальніше читайте у статті Олексія Коваля "Гнів Венесуели" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".