UA / RU
Підтримати ZN.ua

У Лаврова назвали санкції США спробою держперевороту в Венесуелі

Захарова вважає, що США можуть запровадити додаткові санкції "проти інших країн", але не назвала їх.

Речниця Міністерства закордонних справ Росії Марія Захарова в четвер заявила про те, санкції США проти уряду і Центрального банку Венесуели є спробою повалення влади Ніколаса Мадуро. Запровадженні Адміністрацією Трампа санкції у Вашингтоні аргументували спробою припинити пограбування венесуельського народу.

Президент США Дональд Трамп на початку січня першим серед світових лідерів визнав главу опозиції Венесуели Хуана Гуайдо тимчасовим главою держави. Росія визнає Ніколаса Мадуро.

"Чергові американські санкції є ще одним елементом плану Білого дому щодо здійснення держперевороту в Венесуелі", - сказала Захарова під час брифінгу в МЗС РФ, який транслювався в Periscope російського зовнішньополітичного відомства.

Сполучені Штати Америки запровадили санкції проти венесуельської державної нафтової компанії PDVSA. Дії США спрямовані на недопущення виведення коштів компанії президентом Ніколасом Мадуро і наближеними до нього особами. Потім уряд США надав лідеру опозиції Венесуели Хуану Гуайдо контроль над власністю на рахунках уряду і Центробанку Венесуели, які зберігаються в Сполучених Штатах.

Насправді, продовжила Захарова, "мова йде не лише про держпереворот - наслідки цих санкції можуть бути дійсно набагато ширшими, тижні межі однієї держави". Однак речниця МЗС РФ не назвала країни, проти яких США можуть запровадити обмежувальні заходи.

Боротьба за контроль над Венесуелою, що володіє найбільшими в світі запасами нафти, посилилася завдяки новим санкціям США і правовим заходам, які можуть призвести до арешту Гуайдо.

Читайте також: Росія заявила про загрозу військового вторгнення США до Венесуели

Політична ситуація у Венесуелі стала загострюватися у 2018 році. 20 травня у Венесуелі відбулися дострокові вибори президента. Виборам передували масові протести, учасники яких звинувачували диктатора Ніколаса Мадуро в ігноруванні законів, взятті під варту політичних опонентів і в економічних проблемах країни, де рівень інфляції досяг рекордного рівня. ЦВК оголосила про впевнену перемогу чинного президента Мадуро, якому вдалося отримати 68% голосів на тлі вкрай низької явки. Опозиція бойкотувала вибори і не визнала результати.

11 січня 2019 року спікер місцевого парламенту Хуан Гуайдо оголосив себе тимчасовим президентом країни. Після цього по всій країні активізувалися акції протестів проти Мадуро.

Детальніше про ситуацію в країні читайте у статті Олексія Коваля "Гнів Венесуели" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".