У четвер, 30 травня,в столиці Латвії вперше за 10 років обрали нового мера - 10 років крісло мера займала одна й та ж людина, Ніл Ушаков. За підсумками виборів посаду зайняв представник партії "Честь служити Ризі" Дайніс Турлайс.
Кандидатура Турлайса була єдиною, тому що опозиція Ризької думи інших альтернативних кандидатур не запропонувала. В ході голосування Турлайс отримав від депутатів самоврядування 32 голоси "за" та 0 "проти". Однак перед обранням опозиція влаштувала майбутньому меру справжній іспит, ставлячи питання протягом шести годин, а всього вибори тривали цілих дев'ять годин.
У своїй першій заяві новий градоначальник пообіцяв бути мером всіх рижан, тісно співпрацювати з опозиційними депутатами і бути відкритим для різних думок.
Что стосується нового мера, то раніше Турлайс був главою думського комітету з безпеки, порядку і запобігання корупції.Турлайс народився в 1950 році. Почав кар'єру в якості військового ще в радянські роки, служив в Афганістані. З 1992 по 1994 рік він обіймав посаду командира Національних збройних сил Латвії, після чого став радником президента Гунтіса Улманіса з питань оборони і стратегічного планування.
Пізніше Турлайс був обраний депутатом Сейму шостого скликання від партії "Саймниекс", в уряді, який очолював Андріс Шкеле, Турлайс був міністром внутрішніх справ, однак залишив посаду після трагедії на святі пожежників в Талсі, в результаті якої загинули вісім дітей.
У 1999 році він змінив партійну приналежність і став членом партії "Латвіяс цельш", проте незабаром покинув партію і у 2002 році вступив в Партію народної згоди, після чого був обраний у восьмий Сейм.
У 2004 році він знову змінив партійну приналежність і примкнув до Латвійської першої партії. У 2009 році Турлайс був обраний в Ризьку думу, де працює з того часу. Однак тепер політик є членом партії "Честь служити Ризі".
За версією слідства, підприємства з Чехії та Польщі дали хабар у розмірі 800 тисяч євро за постачання в столицю Латвії майже 200 автобусів і тролейбусів.
З цього приводу латвійський президент Раймондс Вейоніс закликав мера Риги Ніла Ушакова піти у відставку, вважаючи, що за корупційний скандал відповідає керівник конкретної установи або самоврядування. Зажадала відставки Ніла Ушакова і опозиція, але депутати думи вже двічі відмовилися його звільнити.
Ніл Ушаков був відсторонений від посади 5 квітня. Голосування за висловлення недовіри Ушакову ініціювала опозиція. Депутати від опозиції покладають на Ушакова відповідальність за корупційні скандали у столиці.В кінці травня Ушаков став депутатом Європарламенту.