UA / RU
Підтримати ZN.ua

У Кувейті чекають цін на нафту у діапазоні $ 30 до кінця року - ЗМІ

На світовому ринку вуглеводнів спостерігається надлишок пропозиції при слабкому через рецесію попиті, у результаті собівартість видобутку нафти не покривається, і ключові гравці терплять збитки.

Світові ціни на нафту в 2016 році залишаться низькими, у першому півріччі середня ціна, швидше за все, виявиться нижчою $ 30, проте вже в другій половині року перевищить цю позначку, заявив офіційний представник Кувейту в ОПЕК Наваль аль-Фузайа. Причиною збереження низьких цін він назвав перевиробництво і низькі темпи зростання попиту, в результаті чого пропозиція на світовому нафтовому ринку стабільно перевищує попит, повідомляє Wall Street Journal.

"Приріст світового попиту на нафту складе, як очікується, близько 1,2 млн бар. у добу, що менше, ніж у минулому році", - зазначив аль-Фузайа, пояснивши, що втрати від падіння цін на нафту змусили багатьох виробників заради збереження доходів збільшити видобуток.

Представник Кувейту в ОПЕК особливо підкреслив, що в розвинених країнах накопичені великі запаси нафти, і це також чинитиме тиск на рівень цін.

"Запаси вище, ніж у середньому за п'ять років, що ускладнює ситуацію, особливо напередодні зупинення НПЗ у другому кварталі. Так що перша половина року, мабуть, буде складною", - зазначив аль-Фузайа.

Говорячи про можливість проведення екстреного засідання ОПЕК, на якому могло би бути порушено питання про зміну політики нафтового картелю в умовах збереження низьких цін, аль-Фузайа пояснив, що будь-яка зустріч без реальних результатів лише погіршить ситуацію на ринку. Прийняття ж дійсно ефективних заходів, на думку аль-Фузайа, неможливе без спільних дій ОПЕК і країн, що не входять в картель: останні ж, за словами представника Кувейту, готові до співпраці лише на словах.

Напередодні генеральний секретар Організації країн - експортерів нафти (ОПЕК) Абдалла аль-Бадрі закликав всіх найбільших виробників нафти спільно виступити проти найсильнішого за останні десятиліття "колапсу цін".

"Дуже важливо, щоб всі головні виробники разом постаралися знайти рішення проблеми. Ринок повинен бачити, що запаси знизилися до такого рівня, який дозволить відновити ціни і повернути інвестиції. Це важливо не тільки для виробників, але і для споживачів. Світу потрібно більше нафти, а це означає, що треба більше інвестицій", - пояснив аль-Бадрі.

Читайте також: Міністр фінансів США нагадав про вигоду споживачів від низьких цін на нафту

Раніше міністр нафти Нігерії і нинішній президент конференції ОПЕК Еммануель Ибе Качікву повідомив, що представники декількох держав - членів картелю звернулися з проханням про проведення екстреного саміту, на якому предметом обговорення може стати зміна стратегії організації в умовах різкого падіння світових цін на нафту.

26 січня ціна за барель нафти марки Brent знизилася до 29 доларів 62 цента, а WTI торгувалася по 29 доларів 54 цента.