У Кремля немає чіткої позиції у питанні законодавчого регулювання діяльності приватних військових компаній (ПВК), повідомив "ТАСС" прес-секретар президента Російської Федерації Дмитро Пєсков.
"Будь-яка позиція відсутня. Ми не ініціювали такий законопроект. Мені невідомо про те, що такий законопроект взагалі існує", - підкреслив Пєсков, коментуючи журналістам інформацію про те, що відповідний законопроект нібито з'явиться найближчим часом.
Раніше журналісти RT поширили інформацію про те, що такий законопроект буде внесений до Державної думи РФ протягом місяця.
Прес-секретар президента Росії також відмовився розміркувати загалом про діяльність ПВК.
"Це не питання Кремля, це питання не відноситься до прерогативи Кремля", - заявив він.
Питання про законодавче регулювання діяльності приватних військових компаній виникає в Росії не вперше. Зокрема, воно поставало під час прес-конференції голови МЗС Росії Сергія Лаврова 15 січня.
Лавров наголосив на тому, що такі організації існують у низці країн і висловився на користь їх легалізації, "щоб люди, які працюють в цих компаніях, були в правовому полі та захищені".
Наразі найманці ПВК після повернення з "відряджень" в Україну та Сирію ризикують опинитися у в'язниці, оскільки найманство у Росії карається законом.
Нагадаємо, раніше СБУ оприлюднила дані найманців російської приватної військової компанії "Вагнер", які беруть участь у військових діях в Донбасі та Сирії. Зокрема, встановлено 1570 імен і настановних даних бойовиків ПВК "Вагнер", у тому числі тих, хто загинув на території України.
Раніше голова Служби безпеки України Василь Грицак на брифінгу в Києві заявив про те, що спецслужба встановила участь російської так званої "Приватної військової компанії Вагнер" на чолі з Дмитром Уткіним у конфліктах на сході України з 2014 року та пізніше в Сирії.
Грицак також заявив про те, що СБУ встановила причетність російської ПВК "Вагнер" на чолі з Уткіним до знищення Іл-76 в Донбасі, штурму Луганського аеропорту і подій у Дебальцевому.