У Кремлі відреагували на рішення Адміністраціъ президента США Дональда Трампа санкціонувати поставки Україні снайперських гвинтівок M107A1 і супутньогообладнання на суму 41,5 млн доларів, повідомляє "ТАСС".
Прес-секретар президента РФ Дмитро Пєсков заявив про те, що відповідне рішення нібито може підігріти "гарячі голови", які беруть участь у збройному конфлікті на сході України.
"Мабуть, це (поставки летального зброї – ред.) зайвий раз підігріє й без того "гарячі голови" тих націоналістів, які прагнуть лише того, аби знову перейти до силового методу врегулювання в Донбасі, абсолютно безперспективному, і знову розв'язати кровопролиття", - заявив Пєсков.
Зазначимо, погрози щодо ескалації конфлікту в Донбасі є традиційною відповіддю Кремля на будь-які ініціативи міжнародних партнерів України щодо його врегулювання. А також на повідомлення про постачання Україні озброєння.
Так, раніше в Кремлі заявили про те, що не збираються повертати під контроль України ділянку кордону з РФ у Донецькій і Луганській областях, оскільки це "призведе до трагедії". Президент РФ Володимир Путін порівняв окупацію українського Донбасу з етнічними конфліктами в Югославії, зокрема, з різаниною у Сребрениці 1993 року, коли сербські війська вбили близько 7 тисяч боснійських мусульман.
Крім того, під час щорічної прес-конференції Путін заявив про те, що українські націоналісти влаштують різанину "гіршу ніж у Сребрениці", якщо проросійські бойовики "ДНР" і "ЛНР" складуть зброю в Донбасі.
Нагадаємо, раніше командувач Національної гвардії України Юрій Аллеров повідомив про те, що частина військової допомоги США вже використовується військовослужбовцями сил АТО на сході України.
Як писав у своїй статті для DT.UA Юрій Бутусов, країни Заходу не виробили чіткої доктрини надання військової допомоги Україні, внаслідок чого постачання Києву озброєнь стало предметом ситуативних рішень.
За його словами, західна дипломатія наполягає на необхідності припинити конфлікт в Донбасі та знизити ескалацію бойових дій, проте політики країн Заходу не пояснили своїм військовим, як саме можна домогтися виконання цих цілей.
Детальніше про проблемні аспекти американської військової допомоги Україні читайте в статті Юрія Бутусова "Військова техніка США для України: політичний символізм і цілепокладання" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".