У столиці республіки Косово Приштині наймасовіший протест з моменту проголошення незалежності в 2008 році переріс у масові заворушення. Поліцейські змушені були розганяти сльозогінним газом, водометами і гумовими кулями.
Як повідомляє Reuters, на вулицях було не менше двох тисяч протестувальників. За інформацією поліції Косово, близько 56 поліцейських були поранені, в них кидали каміння і вогневі суміші. Кількість поранених протестувальників також значно, точних даних поки немає. Понад 120 чоловік були арештовані.
Заворушення в Косово були спровоковані щонайменше двома інцидентами. Так, жителів Косово, переважна більшість яких становлять албанці, обурило висловлювання міністра сербського походження Олександра Яблоновича, коли той назвав албанців "дикунами". Даний інцидент мав місце бути, коли албанці-мусульмани перешкоджали святкування православного Різдва сербам на заході Косова.
Війна в Косово, як і інші Балканські війни, сталася на етнічно-релігійному грунті. Коли почався розпад Югославії, албанці Косово вирішили відокремитися від православної Сербії, однак лідер країни Слободан Мілошевич почав силове придушення відділення. НАТО змушене було ввести війська і нанести декілька ударів по Югославії.
В результаті він був засуджений в Гаазі за організацію етнічних чисток проти мусульман. У Косово з початку 2000-х і до 2008 року формувався уряд за підтримки військового контингенту НАТО та місії ЄС. У 2008 році Косово проголосила незалежність. Республіка залишається визнаною лише частково - західними країнами, однак не визнана Росією і лояльним до неї державами.
Ще одним приводом до масового обурення стала відмова прем'єр-міністра Косово Іси Мустафи від націоналізації мережі шахт Трепка, більша частина акцій якого перебуває у власності Сербії. Сербія, у свою чергу, пригрозила різкими заходами. Дані шахти мають величезне значення для албанців - за твердженням багатьох, під час війни в шахтах були тортурні табори, де серби проводили етнічні чистки.
В грудні 2014 року повідомлялося, що Косово стане 205-м членом Міжнародного олімпійського комітету.