У Косові зростає стурбованість тим, що США можуть вивезти свої війська з країни в знак помсти за податки, які Приштина вводила на товари з Сербії. Деякі політики закликають скасувати тарифи, щоб не поставити під загрозу відносини з Вашингтоном, пише Reuters.
Косово запровадило спеціальні тарифи для у листопаді 2018 року після того, як Сербія заблокувала членство Косово у міжнародних організаціях, включаючи Інтерпол та ЮНЕСКО. У відповідь Белград припинив діалог з Приштиною, заявивши, що продовжиться лише після того, як тарифи будуть зняті.
Європейський Союз та Сполучені Штати, які досі мають миротворчі війська в Косові, чинили тиск на новий уряд Косова, щоб зняти податки для продовження діалогу, який дозволить Косово стати членом Організації Об'єднаних Націй.
Адміністрація президента США Дональда Трампа за останні місяці відіграла ключову роль у намаганні домовитись про угоду між двома країнами. Але американський посланник Річард Гренелл попередив уряд Косово, про важкі наслідки, якщо країна не скасує тарифи.
Сенатор Девід Пердю заявив, що Косово повинно скасувати всі мита, покладені на Сербію, або "США повинні переглянути свою присутність там". Наразі близько 700 військовослужбовців США розміщуються в Косові.
Американські війська прибули до Косово в червні 1999 року після закінчення сепаратистської війни, і за останні два десятиліття разом з іншими країнами-членами НАТО підтримували крихкий мир.
Раніше новообраний прем'єр Косова Альбін Курті звинувачує президента республіки Хашима Тачі в порушенні Конституції. На його думку, Тачі мав "секретну угоду" з НАТО у 2013 році.