Законопроєкт «Акт про демократію, права людини та суверенітет Білорусі» обговорять у Палаті представників Конгресу США у середу. Документ, який передбачає санкції, вніс конгресмен-республіканць Крістофер Сміт.
Документ базується на висновках, яких дійшли доповідачі ОБСЄ, що вибори президента Білорусі 9 серпня були сфальсифіковані на користь диктатора Аляксандра Лукашенка, передає “Радіо Свобода”.
Законопроєкт передбачає санкцій проти офіційних осіб Білорусі, які відповідальні за придушення протестів. Документ також передбачає санкції проти росіян, які причетні до придушення протестів у Білорусі.
У законопроєкті є заклик до нових виборів в Білорусі. Документ також визнає Координаційну раду опозиції Білорусі легітимним інститутом, який має брати участь в переговорах щодо мирного переходу влади.
Також у документі зазначається, що Сполучені Штати не визнають гіпотетичний союз Білорусі з Росією як єдиної держави.
Якщо документ схвалить Палата представників - нижня палата Конгресу, - його направлять на розгляд Сенату. Якщо його схвалять і у верхній палаті Конгресу, то для набуття чинності документ має підписати президент США.
Раніше Європейський Союз запровадив нові санкції проти чиновників, підконтрольних самопроголошеному президенту Білорусі Аляксандру Лукашенку. Останній також потрапив в "чорний список" ЄС. США санкції проти Лукашенка і низки інших осіб діяли та до виборів 9 серпня. У жовтні санкційний список розширили.
Детальніше про ситуацію в Білорусі читайте в статті Андрія Паливоди «Ні війни, ні миру» в ZN.UA.