UA / RU
Підтримати ZN.ua

У КНДР назвали оголошенням війни установку ялинки біля демаркаційної лінії

КНДР "не збирається пасивно спостерігати за провокаційними діями південнокорейського режиму".

Оголошенням війни назвав представник командування західного ділянки фронту Корейської народної армії (КНА) намір встановити різдвяну ялинку на пагорбі Егибон в Республіці Корея (РК) поблизу міжкорейського кордону.

Як підкреслюється в його заяві, церемонія запалювання вогнів у цьому районі, яка є наслідком ворожої політики правлячих кіл Південної Кореї на чолі з Пак Кин Хе (президент РК - ред.) "образлива для солдатів і офіцерів КНА і фактично означає оголошення війни".

Як попередив представник командування, КНДР "не збирається пасивно спостерігати за провокаційними діями південнокорейського режиму в районі військової демаркаційної лінії в демілітаризованій зоні." Він нагадав, що військовослужбовці західного ділянки фронту "вже на практиці продемонстрували готовність протидіяти запуску повітряних куль з листівками провокаційного змісту з боку Південної Кореї".

"Тому Сеулу варто звернути увагу на те, що армія і населення народної республіки почали приймати жорсткі міри щодо провокаторів", - наголошується в заяві.

Читайте також: Північна Корея систематично "очищує" країну від інвалідів - The Telegraph

Щорічна церемонія запалювання вогнів на ялинці проводилася до 2004 року, коли РК і КНДР домовилися припинити пропагандистські акції по обидві сторони кордону. Однак після інциденту з затонулим у 2010 році корветом південнокорейських ВМС "Чхонан" ця церемонія відновилася. Тільки в минулому році в період різкого загострення обстановки на Корейському півострові міністерство оборони РК відхилило прохання південнокорейських церков дати дозвіл запалити вогні на різдвяній ялинці, які видно на території КНДР.

У жовтні поточного року, за даними регіональних агентств, прикордонники КНДР спробували збити кулі з пропагандистськими матеріалами, відкривши по них вогонь з кулеметів. Після цього почалася перестрілка з південнокорейськими військовими, а кілька куль впали на територію населеного пункту. В результаті чергова спроба запустити кулі з південнокорейського району Паджу натрапила на протести й опір місцевого населення.