У КНДР вважають, що зустріч президента США Дональда Трампа та голови Державної ради КНДР Кім Чен Ина у демілітаризованій зоні на міжкорейському кордоні стала "історичної"; про це у понеділок, 1 липня, повідомило північнокорейське Центральне телеграфне агентство Кореї.
"Кім Чен Ин провів історичну зустріч з Дональдом Трампом ... Через 66 років після укладання угоди про перемир'я у 1953 році вищі керівники двох країн зустрілися один з одним у Пханмунджом, який є символом поділу, і обмінялися історичним рукостисканням", – пише ЦТАК.
30 червня президент США Дональд Трамп символічно потиснув руку північнокорейському лідеру Кім Чен Ину в укріпленій демілітаризованій зоні, що розділяє дві Кореї. Трамп став першим чинним президентом США, який вступив на територію Північної Кореї після зустрічі із Кімом і який побував в Об'єднаній зоні безпеки (ОАБ) – одному з найбільш небезпечних і мілітаризованих місць у світі.
Зазначимо, що 27-28 лютого у Ханої відбувся другий саміт США-КНДР на рівні лідерів держав, метою якого стало досягнення подальшого прогресу у виконанні домовленостей, досягнутих раніше у Сінгапурі.
У перший день Трамп і Кім Чен Ин провели зустріч у форматі тет-а-тет, президент США оцінив її як "дуже добру". У другий Трамп і Кім не змогли досягнути угоди щодо реальних заходів із денуклеаризації Корейського півострова, однак північнокорейський лідер заявив про свій намір позбутися ядерної зброї.
Саміт у Ханої завершився достроково, але, за даними північнокорейських ЗМІ, голови держав встигли домовитися про нову зустріч.
Докладніше про саміт у Ханої читайте у матеріалі Наталії Бутирської "Високі ставки, низький результат" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".