UA / RU
Підтримати ZN.ua

У Киргизстані констатували відсутність оригіналу конституції у вигляді підписаного тексту

Як оригінал конституції доводиться розглядати одночасно два документа.

Оригіналу конституції Киргизстану у вигляді остаточного тексту з підписами посадових осіб не існує, пише газета "Вечірній Бішкек" з посиланням на хронологічний документ відділу інформаційної політики апарату президента.

Минулого тижня парламент країни схвалив у другому читанні закон про призначення референдуму по внесенню змін до конституції на 11 грудня, однак депутати звернулися до представників органів державної влади з проханням надати палаті оригінал чинного Основного закону країни. Пізніше з'ясувалося, що в міністерстві юстиції та апараті президента мають лише копії документа.

"В результаті оригіналу конституції у вигляді остаточного тексту з набором підписів певних посадових осіб у природі не виявилося. Як оригінал конституції доводиться розглядати одночасно два документа - проект конституції, винесений на референдум декретом ТУ (тимчасовий уряд – ред.) від 19 травня 2010 року та поправки до проекту конституції, затверджені декретом ТУ від 26 травня 2010 року. Легітимність конституції підтверджується опублікуванням її тексту в газеті "Еркін Тоо" від 6 липня 2010 року", - повідомив відділ інформаційної політики апарату президента Киргизстану.

В апараті визнали, що "відсутність зведеного в єдиний документ, нехай не підписаного офіційно, але хоча б завізованого вищим керівництвом тимчасового уряду, прийнятої народом конституції, що призвело згодом до розбіжностей у різних виданнях цього основоположного документа і до певної плутанини. По суті, це було ігнорування принципів правової держави".

Як зазначили у відомстві, існуючу помилку можна виправити під час референдуму 11 грудня 2016 року згідно з розглянутим парламенті проект закону "Про внесення змін до Конституції".

Чинна конституція Киргизстану була прийнята всенародним референдумом через три місяці після державного перевороту, що стався в квітні 2010 року, знайшовши підтримку понад 90% виборців. Проект конституції пройшов міжнародну експертизу Венеціанської комісії. У ній є пункт, що забороняє зміну Основного закону країни до 2020 року.