UA / RU
Підтримати ZN.ua

У казахстанської політичної еліти посилюється страх, що Росія повторить "кримський" сценарій — оглядач

Прагнучи мінімізувати ризики, Акорде (президентської резиденції) активно вивчали світовий досвід передачі влади в авторитарних державах - Китаї, Росії, Сінгапурі, Лівії, Ірані.

Після анексії Криму й окупації Донбасу в казахстанської політичної еліти посилюється страх, що Росія повторить подібний сценарій і в їхній країні. Росіяни, які становлять близько 20% населення Казахстану, проживають переважно в індустріально розвинених північних областях країни. Казахстанські експерти не виключають сценарію, коли заради реалізації своїх інтересів Кремль або спровокує заворушення, або скористається виниклим хаосом у період неконтрольованого "транзиту влади", щоб організувати на північ Казахстану "військово-гуманітарну" місію для захисту прав "російськомовного населення".

Про це у своїй статті для DT.UA пише Володимир Кравченко. За його словами, прагнучи мінімізувати ризики, в Акорді (президентській резиденції) активно вивчали світовий досвід передачі влади в авторитарних державах - Китаї, Росії, Сінгапурі, Лівії, Ірані.

"Судячи з усього, для Сім'ї оптимальними виявилися китайський і сінгапурський сценарії, коли "лідер нації", формально не обіймаючи найвищої посади, спрямовує і контролює дії свого спадкоємця, створюючи довкола нього лояльну атмосферу як у казахському суспільстві в цілому, так і в істеблішменті зокрема", - зазначає оглядач.

Детальніше про ситуацію в Казахстані читайте в статті Володимира Кравченка "Умовно-дострокове припинення" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".