UA / RU
Підтримати ZN.ua

У Канаді невідома хвороба вражає все більшу кількість молодих людей — The Guardian

Було зафіксовано вже 48 випадків невідомого захворювання.   

У канадській провінції Нью-Брансвік понад два роки спостерігається поширення невідомої хвороби, яка вражає все більшу кількість молодих людей, повідомляє The Guardian.

Cпівробітник органів охорони здоров’я провінції повідомив, що кількість випадків невідомої неврологічної хвороби зростає.

У пацієнтів спостерігається втрата ваги, галюцинації, безсоння, проблеми з концентрацією уваги та обмежена рухливість.

Було зафіксовано вже 48 випадків невідомого захворювання.

Вчені виявили девʼять випадків, коли у двох людей, які не є родичами, але перебували у тісному контакті, спостерігалися симптоми цієї хвороби. На думку лікарів, причиною поширення захворювання можуть бути фактори довкілля.

Один із випадків хвороби зафіксували у чоловіка. У нього спостерігалося порушення узгодженості рухів різних мʼязів навіть попри відсутність мʼязової слабкості.

Його дружина також почала відчувати проблеми зі сном і мʼязову атрофію. Наразі її стан погіршився.

Ще один випадок захворювання зафіксували у жінки 30 років. Наразі вона може харчуватися лише через зонд і страждає від надмірного слиновиділення. Медсестра, яка доглядала жінку, також почала відчувати симптоми цього неврологічного розладу.

Ще один випадок виявили у молодої жінки, яка різко почала втрачати вагу і «схудла» майже на 25 кг. У неї також спостерігалися розлади сну та галюцинації.

Влада провінції заявила, що ці випадки стали наслідком помилкового діагнозу, стверджуючи, що люди страждали від вже відомих патологій.

За даними видання, в цій провінції зафіксували 8 смертей серед людей із симптомами цього розладу.

Родичі однієї з жертв повідомили, що лікарі назвали причиною смерті ускладнення від хвороби Альцгеймера. Однак вони також заявили, що чоловік ніколи не страждав від цієї хвороби, вимагаючи перевірити наявність у тілі померлого BMAA — нейротоксину, який вважають причиною різних нейродегенеративних розладів.

Вчені з агентства громадської охорони здоровʼя Канади розглядали BMAA потенційною причиною цього відхилення, але для точних висновків потрібне більше детальне дослідження, від якого відмовляється влада провінції.

Читайте також: Вчені з'ясували, як запускається невиліковна хвороба Паркінсона. Це має допомогти у винаході ліків

Численні дослідження підтверджують зв'язок між зміною клімату та появою нових хвороб. Вирубування лісів та інтенсивне землеробство змушує людей просуватися вглиб незаселених територій, контактувати з іншими живими істотами, які є носіями вірусів.

Із понад 330 захворювань, що з'явилися в період між 1940 та 2004 роками, майже дві третини були зоонозними, тобто передалися від тварин людям. З них понад 70% - «родом» з дикої природи.