UA / RU
Підтримати ZN.ua

У Європі за тиждень через спеку померли вже сотні людей, тисячі евакуюються від лісових пожеж

В Іспанії температура повітря цього тижня сягнула 45,7°C.

Понад 12 200 жителів Франції евакуювали сьогодні вранці з регіону Жиронда, коли понад 1000 пожежників намагалися взяти під контроль полум’я від лісової пожежі, яке швидко розносилося через сильну спеку, передає Reuters

Останніми тижнями лісові пожежі охопили Францію, а також інші європейські країни, включаючи Португалію та Іспанію, і в суботу в регіоні Жиронда горіло майже 10 000 гектарів землі, порівняно з 7300 гектарами в п’ятницю.

У сусідній Іспанії пожежники боролися з низкою пожеж у суботу після днів надзвичайно високих температур, які досягали 45,7°C.

Згідно з даними Інституту охорони здоров’я Карлоса III, хвиля спеки, яка тривала майже тиждень, спричинила 360 смертей, пов’язаних із спекою.

Понад 3000 людей були евакуйовані з домівок через велику лісову пожежу поблизу Міхаса, міста в провінції Малага. Багатьох сховали в провінційному спортивному центрі.

Читайте також: Спека та розгул стихій: яка погода буде у липні в Україні

«Поліція їздила туди-сюди по дорозі з увімкненими сиренами, і всім сказали вийти. Просто вийдіть. Жодних вказівок, куди йти», — сказав 83-річний британський пенсіонер Джон Прітті.

«Це страшно... тому що ти не знаєш, що відбувається», — сказав 68-річний житель Бельгії Жан-Марі Ванделанотт.

У Португалії цього тижня температура досягала 40°C. Міністерство охорони здоров'я там повідомило, що 238 людей померли в результаті спеки в період з 7 по 13 липня.  Більшість із них були людьми похилого віку із вже наявними захворюваннями.

У Великій Британії вперше оголосили максимальний — червоний — рівень загрози для мешканців через «екстремальну спеку». Там очікується понад 40°C. Наразі найвища зареєстрована температура в королівстві складає 38,7°C (25 липня 2019 року).

Вчені зазначають, що небезпечний для людей рівень спеки виходить за межі цифр на термометрі. Важливим є також рівень вологості. Згідно з актуальними дослідженнями, критична межа температури навколишнього середовища лежить нижче за 35°С. При 100% вологості критичною є температура 31°С, а при 60% — 38°С.