UA / RU
Підтримати ZN.ua

У Європі повинні знати, що війська РФ можуть бути на кордоні Польщі – Боррель

Жозеп Боррель зазначив, що система, яка дозволила Європі прожити 70 років у мирі більше не працює.

Росія під керівництвом Владіміра Путіна є найбільшою екзистенційною загрозою для Європи, і європейці повинні знати, що російські війська будуть стояти на кордоні Польщі у разі програшу України у війні. Про це заявив глава європейської дипломатії Жозеп Боррель під час свого виступу в Оксфордському університеті, передає «Укрінформ» з посиланням на кореспондента.

«Сьогодні Путін є екзистенційною загрозою для всіх нас. Якщо Путін досягне успіху в Україні, він там не зупиниться. Перспектива, за якої в Києві буде утворено маріонетковий уряд, як це відбулося в Білорусі, коли російські війська будуть на кордонах Польщі, а Росія контролюватиме 44 відсотки світового зернового ринку, – є чимось таким, про що європейці мають знати», – зазначив Боррель.

Він зауважив, що міжнародної системи, яка утворилася після «холодної війни» більше не існує. США втратили свій статус гегемона, а багатосторонній порядок, утворений після завершення Другої світової війни, втрачає свої основи. За таких умов, вважає Боррель, Європи, яка існує сьогодні, може не стати. Аби цього не сталося, європейці повинні негайно почати діяти.

Читайте також: Боррель: Україна має історичне вікно можливостей для того, щоб міцно пов’язати своє майбутнє з Європейським Союзом

Боррель заявив, що Росія, якою керує Путін, повернулася до імперіалістичного розуміння світу. Глава європейської дипломатії вважає, що нинішній господар Кремля реабілітував імперську Росію радянських та царських часів через власні марення щодо її колишніх розмірів та впливу.

«Це була Грузія 2008 року. Це був Крим у 2014 році. Ми не бачили або не хотіли бачити еволюцію Росії під наглядом Путіна. Навіть попри те, що Путін сам попередив нас на Мюнхенській безпековій конференції у 2007 році. Важливо перечитати, що Путін сказав у 2007 році під час безпекової конференції в Мюнхені, - те, що, я боюся, ніхто не хотів чути або розуміти», – зазначив Боррель.

За його словами взаємоспівробітництво та взаємна економічна залежність, завдяки яким Європа 70 років жила в мирі, не призвели до позитивних змін у випадку з РФ, а також Китаєм. Боррель зауважив, що у випадку із російським авторитаризмом таке існування перетворилося на залежність від викопного пального. І цю залежність згодом РФ перетворила на зброю.

Боррель переконаний, що дедалі більше європейських лідерів усвідомлюють загрозу, якою є Росія. Однак в самому ЄС не всі згодні з такою оцінкою речей.

Читайте також: Європа має швидко стати здатною захищати себе без США – Боррель

«Європейський Союз керується більшістю, наша політика стосовно Росії завжди перебуває під загрозою, коли одного голосу достатньо для вето, – як це Віктор Орбан (угорський прем’єр-міністр) довів, коли затримав наш нещодавній пакет допомоги для України. Водночас в Сполучених Штатах політична поляризація затримала пакет військової допомоги на пів року. У розпалі війни пів року – це дуже багато часу. Це може дорівнювати різниці між перемогою та поразкою у війні», – додав глава Європейської дипломатії.

Нагадаємо, Жозеп Боррель перед зустріччю Ради міністрів ЄС із зовнішніх відносин заявив, що Євросоюз має посилити свої зусилля щодо підтримки України. Водночас він запевнив, що Європейський Союз працює, щоб наростити допомогу для України кожного дня, а не лише в день зустрічі міністрів. Проводиться аналіз поточної ситуації, оцінка потреб, здійснюється контакт із країнами-членами, розсилаються всі необхідні запити. Боррель наголосив, прийшов день, щоб зважити, що можуть зробити країни-члени, аби відповісти на потреби України.

Також Боррель вважає, що 90% надходжень від зморожених активів РФ мають спрямовуватися у Європейський фонд миру, який, зокрема, займається закупівлею зброї та боєприпасів для України. Він підкреслив, що Україна терміново потребує зброї та боєприпасів для самозахисту та для захисту свого народу від російської агресії, від російських ракет, дронів, керованих бомб та постійних атак.