UA / RU
Підтримати ZN.ua

У ЄС домовилися щодо санкцій проти Білорусі: «Щоб уникнути другої України»

«Початковий список був коротким. Протягом останніх днів він зростав».

Очільники МЗС країн-членів Європейського Союзу досягли згоди щодо впровадження санкцій проти вищого політичного керівництва Білорусі, яке вважають причетним до фальсифікації результатів виборів президента та подальших жорстоких придушень антиурядових протестів. Про це повідомив верховний представник ЄС із зовнішньої та безпекової політики Жозеф Боррель, передає DW.

Боррель не назвав точної кількості політиків, проти яких діятимуть санкції, та не сказав, чи є у цьому списку Олександр Лукашенко.

«Держави-члени ЄС досі надають імена. Початковий список був коротким. Протягом останніх днів він зростав. У ньому було 12, потім зросло до майже 20 (прізвищ — ред.). Я думаю, наступними днями він ще збільшуватиметься», — уточнив він.

За словами Борреля, санкції повинні також стати своєрідним попередженням для усіх, хто не потрапив у список, але теж причетний до білоруської кризи.

«Ми хочемо мати прогресивний підхід, щоб люди, вже глибоко залучені як до фальсифікації виборів, так і до неприйнятних репресій проти маніфестацій, побачили: якщо мій колега потрапив під санкції, то це таке собі попередження. Це те, чого ми хочемо досягнути за допомогою санкцій, — зазначив Боррель. — І все залежатиме від розвитку подій, а також від ставлення режиму. Перший список, який уже зріс, продовжить збільшуватися, виходячи з розвитку подій».

Очільник дипмісії також вкотре наголосив на тому, що ЄС не хоче перетворення Білорусі «на другу Україну».

Читайте також: Протести в Білорусі. День 21: онлайн

Нагадаємо, уряд України прийме рішення про можливе введення санкцій проти Білорусі. Глава українського МЗС Дмитро Кулеба сказав, що спочатку на Михайлівській хочуть побачити санкційне рішення щодо Білорусі.

Україна і ще 6 країн підтримали декларацію ЄС щодо виборів в Білорусі. 15 серпня МЗС України офіційно відреагував на результати виборів в Білорусі. У заяві зазначалося про те, що Україна в цілому підтримує позицію ЄС і вважає вибори в Білорусі такими, що не відображують волевиявлення білорусів.

17 серпня МЗС України відкликав свого посла з Білорусі. У МЗС зазначили, що виклик посла на консультації до столиці держави - це одна з форм політичного реагування, яку застосовують для демонстрації невдоволення політикою або недружніми діями іноземної держави, в якому цей посол акредитований.