UA / RU
Підтримати ZN.ua

У Грузії закупили камери відеоспостереження, які здатні розпізнавати обличчя

Камери передають інформацію на китайські сервери.

У Грузії Центр управління громадською безпекою Міністерства внутрішніх справ придбав 30 китайських камер відеоспостереження Dahua, які здатні розпізнавати обличчя та емоції людей. Їх було придбано наступного дня після ухвалення закону, який забороняє протестувальникам закривати обличчя, повідомило Radio Tavisupleba.

Зазначається, що МВС закупило камери за спрощеним контрактом, заплативши 85 тисяч ларі (майже 30 тисяч доларів). 

У відомстві пояснили покупку тим, що під час масових протестів було пошкоджено 115 камер, у зв'язку з чим потрібна їх термінова заміна для "боротьби зі злочинністю та підвищення громадської безпеки".

Ці камери здатні розпізнавати обличчя, тіло та емоції людини (гнів, нудьга, ненависть, переляк, здивування, спокій, радість, розгубленість), її стать та вік, визначити, чи носить людина маску та транспортні засоби.

Зазначається, що раніше троє співробітників МВС передали протокол, згідно з яким з 28 листопада по 4 грудня було пошкоджено 85 відеокамер, з них 81 статична та 4 керовані камери марки Dahua.

Такі камери раніше використовувалися і в Україні. Як з’ясувало розслідування "Схем", камери Dahua передають інформацію на сервери, які контролює китайський виробник, а також вразливі до хакерських атак. Імпорт продукції обох компаній у США заборонений, бо це загрожує національній безпеці. Як вважає керівник ГО "Ліберально-демократична ліга України", Китай може ділитися отриманою інформацією з Росією.

Читайте також: У Грузії президентом обрали колишнього футболіста без вищої освіти. Зурабішвілі та опозиція вибори не визнають

Нагадаємо, масові демонстрації в країні розпочалися наприкінці листопада після рішення уряду відмовитися від євроінтеграції. Силовики неодноразово застосовували проти мітингувальників водомети та сльозогінний газ.

Прем’єр-міністр Грузії Іраклій Кобахідзе заявив, що сценарій «Майдану» в країні не повториться, звинувативши європейських чиновників у спробах «українізувати» Грузію. Зі свого боку речник Кремля Дмітрій Пєсков порівняв ці протести із Помаранчевою революцією в Україні, назвавши їх схожими за сценарієм.

Рішення грузинського уряду відмовитися від переговорів про вступ Грузії до ЄС вивело на вулиці десятки тисяч людей. Протести стають дедалі масштабнішими і запеклішими. Але чи вдасться грузинам відстояти своє майбутнє? Читайте у статті Володимира Кравченка на ZN.UA «Чи повернеться Грузія до російського барака».