У неділю,1 листопада, в Молдові відбудуться вибори президента, а в суботу, 30 жовтня, в республіці оголосять традиційний день тиші, коли заборонена будь-яка передвиборна агітація і реклама кандидатів.
У Центральній виборчій комісії, до півночі всі кандидати зобов'язані демонтувати рекламні щити, а також зняти всі рекламні банери в інтернеті і відеоролики на телеканалах.
На виборах балотуються вісім кандидатів. Це Ренато Вусатий ( "Наша партія"), Андрій Нестасе ( "Платформа DA"), Тудор Деліу (Ліберально-Демократична партія Молдови), чинний президент Ігор Додон (незалежний кандидат), Віолетта Іванова (партія "Шор"), Майя Санду ( партія "Дія і солідарність"), Октавіан Цику (партія національної єдності) і Дорін Кіртоаке (виборчий блок "Unirea" ( "Об'єднання"). у такому порядку прізвища кандидатів будуть фігурувати у виборчому бюлетені.
Згідно з усіма прогнозами і результатами соціологічних опитувань, доля мандата президента вирішиться у другому турі виборів, 15 листопада, між двома основними кандидатами - діючим президентом Ігорем Додоном і колишнім прем'єр-міністром Майєю Санду. У 2016 році також ці два кандидати боролися у другому турі. Додон отримав тоді в першому турі трохи більше 48% голосів, випередивши Майю Санду майже на 10 тисяч голосів. У другому турі перемогу здобув Додон з різницею в трохи більше 4% голосів (близько 67 тис. Виборців). Згідно з прогнозами, приблизно така ж ситуація може повторитися і в 2020 році.
У Грузії в суботу пройдуть чергові парламентські вибори. Цього разу змінилася система виборів.
120 депутатів будуть обрані за партійними списками, 30 у мажоритарних округах. На попередніх виборах у 2016 році 77 депутатів обиралися за партійними списками і 73 - по мажоритарних округах.
Затверджена в цьому році парламентом нова виборча система знизила прохідний бар'єр для суб'єктів виборів з 5% до 1%. Нововведенням є положення, при якому перемогла на виборах партія зможе сформувати уряд лише за умови отримання більш 40% голосів виборців.
За даними Центральної виборчої комісії, в парламентських виборах в Грузії візьмуть участь 50 суб'єктів - 48 політичних партій і два виборчі блоки. Правом голосу володіють 3 526 023 зареєстрованих ЦВК виборців, включаючи 14 170 за кордоном. На території Грузії будуть відкрито 3 657 виборчих дільниць. За межами Грузії в 38 країнах вибори пройдуть на 52 виборчих дільницях.
ЦВК повідомляє, що в Грузії спеціально створені 127 виборчих дільниць, на яких голосування за допомогою переносних урн буде проходити серед громадян, які заразилися коронавірусів і знаходяться на лікуванні в стаціонарах, спеціальних готелях, на дому і знаходяться на карантині. У голосуванні на цих виборчих дільницях візьмуть участь 10 845 громадян.
У ЦВК зазначають, що голосування на виборчих дільницях в умовах пандемії COVID-19 буде проходити з урахуванням всіх рекомендацій медиків.
За парламентськими виборами в Грузії будуть спостерігати 48 міжнародних (910 спостерігачів) і понад 130 місцевих (близько 47 тисяч спостерігачів) організацій.
Також одночасно з парламентськими виборами в Грузії в Аджарії 31 жовтня пройдуть вибори до Верховної ради Аджарської автономної республіки.