UA / RU
Підтримати ZN.ua

У Грузії почалися судові слухання по кримінальних справах проти Саакашвілі

Колишній грузинський президент звинувачується у розтраті державних коштів, перевищенні службових повноважень та організації побиття колишнього депутата парламенту.

У міському суді Тбілісі 6 квітня пройшли перші попередні слухання по двох кримінальних справах, по яких у якості обвинуваченого проходить колишній президент Грузії Михаїл Саакашвілі.

Одна з них порушена за розгін мирної акції опозиції 7 листопада 2007 року та присвоєння телекомпанії "Імеді" покійного бізнесмена Бадрі Патаркацишвілі. Саакашвілі звинувачують у перевищенні службових повноважень. У зв'язку з цими звинуваченнями у серпні 2014 року Саакашвілі був заочно засуджений судом до попереднього ув'язнення, повідомляє Deutsche Welle.

По іншій справі Саакашвілі пред'явлено звинувачення в організації побиття колишнього депутата Валерія Гелашвілі в 2005 році. Починаючи з вересня 2014 року судові засідання по цих та інших кримінальних справах проти Саакашвілі неодноразово переносилися.

Самі засідання тривали недовго, і були завершені після зачитування списку свідків по першій справі і констатації факту, що Саакашвілі знаходиться не на території Грузії і його адвокат останній раз спілкувався зі своїм підзахисним два тижні тому по другій справі.

На даний момент Саакашвілі проходить в якості обвинуваченого по чотирьох кримінальних справах. У разі винесення обвинувачувальних вироків колишньому президенту Грузії загрожує до 14 років позбавлення волі.

Крім вищевказаних позовів, мова йде про розтрату в період з 2009 по 2012 роки державних коштів на суму, еківалентну 3,7 мільйонам євро. Колишньому президенту Грузії також було пред'явлено звинувачення у зловживанні службовими повноваженнями при розслідуванні вбивства співробітника одного з грузинських банків Сандро Гіргвліані в 2006 році.

Зараз Саакашвілі перебуває в Україні. Президент Петро Порошенко в лютому призначив його своїм радником з реформ. Це рішення української влади офіційний Тбілісі сприйняв з неприхованим роздратуванням, так само як і відмову України від екстрадиції Саакашвілі у Грузію.

13 лютого президент України Петро Порошенко своїм указом заснував міжнародну Консультативну раду реформ, головою якої призначив екс-президента Грузії Михаїла Саакашвілі.