В Грузії з 15 серпня набули чинності поправки в закон "Про громадянство", у відповідність з якими колишні її громадяни, які втратили громадянство внаслідок отримання громадянства іншої країни, зможуть відновити його при певних умовах. Таким чином, всі бажаючі відновити грузинське громадянство повинні звернутися в Агентство розвитку державних сервісів до 31 грудня 2020 року.
Як зазначили в Мін'юсті Грузії, поправки були ініційовані у зв'язку змінами, внесеними до Конституції Грузії, згідно з яким для громадян Грузії допускається подвійне громадянство.
Згідно з законом, громадянство буде відновлено, якщо колишній громадянин Грузії задовольняє кількома критеріями, зокрема: володіє державною мовою Грузії в рамках встановлених стандартів, не знаходиться в розшуку або в його відношенні не проводяться екстрадиційні заходи або видворення з країни.
У разі відновлення особі громадянства Грузії, воно буде надано та його неповнолітній дитині.
При цьому володарів грузинських паспортів більше не будуть позбавляти громадянства у разі отримання ними підданства іншої країни. Відповідні поправки в Конституцію, які прийняв парламент у вересні 2017 року, повинні були вступити в силу після президентських виборів у жовтні 2018 року, але в квітні поточного року парламент вирішив прискорити процедуру.
На сьогоднішній день зберегти громадянство можна буде в тому випадку, якщо до отримання паспорта іншої країни людина отримає згоду на це від влади Грузії. А вже із 31 грудня 2020 року позбавляти громадянства Грузії в будь-якому випадку буде заборонено.
Що стосується дітей, які отримали за народженням громадянство іншої країни, вони збережуть громадянство Грузії до 18 років. Для подальшого збереження громадянства законні представники дітей завчасно повинні будуть звернутися до влади Грузії з відповідною заявою.
Відзначимо, що колишній президент Грузії і лідер української партії "Рух нових сил" Михайло Саакашвілі, який відмовився від громадянства Грузії для отримання громадянства України, раніше зажадав повернути йому грузинське громадянство і можливість брати участь у політичній діяльності країни.