Екологи з міжнародної організації "Грінпіс" (Greenpeace) рекомендують купувати на Новий рік спеціально вирощену живу ялину, а не штучну.
"Краще всього - натуральна ялинка, спеціально вирощена або заготовлена там, де вона не може вирости у великий ліс, наприклад, під проводами ЛЕП. Найгірше - браконьєрська ялинка, зрубана в лісі", - сказав глава лісової програми "Грінпіс Росії" Олексій Ярошенко.
За його словами, штучна ялинка погана тим, що для її виробництва використовують невідновлювані природні ресурси: нафта, газ, метал тощо.
Ярошенко додав, що у продавців повинні бути документи, що підтверджують походження ялинок: "Якщо купувати ялинку з рук, дуже висока ймовірність, що вона виявиться браконьєрською".
На початку грудня головну новорічну ялинку України висотою 25 м привезли до Києва з Івано-Франківська. На Софійській площі столиці ялину зустрічали гуцули з трембітами і багато киян і гостей столиці з дітьми.
Організатори заходу повідомили, що в цьому році висота святкового дерева породи "біла ялиця" складає 25 м (на 1 м вище, ніж рік тому), а її вік сягає 80 років.
У 2014 році київська влада вирішила перенести місце проведення новорічних і різдвяних свят з Майдану Незалежності на Софійську площу. Тоді новий 2015 рік на Софійській площі зустріли близько 40 тисяч киян і гостей столиці.